200 послуг щодня – у такому темпі працює сервісний центр МВС у Полтаві

Урочисто його відкривали Міністр Арсен Аваков і секретар РНБО Олександр Турчинов 23 червня. З'явився він замість МРЕВУ і став 21-м в Україні. Керівники обіцяли: послуги – прозорі, черг – мінімум, і зменшиться час для отримання різних документів. Наприклад, замінити права можна буде навіть за 20 хвилин. Чи так це насправді – ми вирішили перевірити. А заодно дізналися, як максимально швидко і результативно відвідати центр, та в які дні краще цього не робити.

Катерина у п'ятницю вирішили замінити водійське посвідчення старого зразка на нове. Приїхала до сервісного центру. Як активний автомобіліст, кермує 10 років. До цього не раз бувала у попереднику – МРЕВ.

Катерина, водій

- Звичайно, отримувала посвідчення, реєструвала транспортні засоби. Мені здається, поліпшення, і явно – у кращий бік.

Для початку вона бере талон і займає місце у залі, аби чекати автоматичного виклику. 

«Шановний відвідувач з номером чеку 133! Підійдіть, будь ласка, до робочого місця 2!»

Костянтин прийшов отримати довідку про несудимість. Видають її безкоштовно. За липень заявили про таку необхідність більше 1800 людей.

Костянтин Васильєв, відвідувач сервісного центру МВС

- Вперше я тут після того, як його переробили. І взагалі, таке відчуття, ніби потрапив до зовсім іншого місця. Раніше це були черги, треба було займати. Зараз отримуєш електронну довідку і сидиш, займаєшся своїми справами.

Електронні табло, місця для очікування. Працівники центру – тепер усі консультанти. Інтер'єр і форма одягу співробітників нагадує банк. Є дитячий куток і полиці з книгами для дорослих. Фото на права роблять прямісінько тут. А подивитись, чи довго треба буде очікувати, можна ще вдома, зайшовши на сайт. Там є онлайн-трансляція із зали сервісного центру. Фахівці радять завчасно підготуватись до відвідування: зібрати все необхідне та перевірити.

Валентин Радченко, провідний консультант-адміністратор сервісного центру МВС 

- Підготувати документи завчасно, перевірити свої документи: чи в паспортах вклеєні фотографії, чи паспорти дійсні. Обов'язкова наявність паспорту під час перереєстрації. Бажано б попередньо звернутись до фахівців експертної служби УМВС, щоб перевірити транспортний засіб на факт підроблення чи знищення номерних агрегатів.

2 823 операції з реєстрації транспорту – це лідерська послуга у центрі. А ось отримання міжнародного посвідчення водія – найменш популярне в Полтаві.

Вікторія Трощак, спеціаліст сектору персоналу сервісного центру МВС

- Понад 6 тисяч адміністративних державних послуг було надано територіальним сервісним центром 5341 з дня його відкриття - 23 червня 2017 року по липень місяць включно. Найпопулярнішими традиційно залишається реєстрація/перереєстрація транспортних засобів. Громадяни також звертались, аби скласти теоретичний чи практичний іспит на отримання посвідчення водія.

У середньому за день у полтавському центрі здійснюють 200 операцій.

Із завершенням зйомок сюжету наша героїня Катерина отримує нове посвідчення водія. Вартість цього – дві з половиною сотні гривень. Претензій до роботи установи, каже, не має.

Катерина, водій

- Швидкість, комфортно. В принципі, чекала я черги недовго. Можна скористатись безкоштовним Wi-Fi. Час сплинув дуже швидко. Десь приблизно 40 хвилин зайняла сама процедура. Я ще написала заяву і на отримання водійського посвідчення міжнародного зразка.

На завершення маємо ще одну пораду. Найпопулярніші дні відвідування сервісного центру – вівторок і субота. А ще більше людей тут традиційно на початку дня і в обід. Тому і виникають скарги на черги. Не хочете їх поповнювати – їдьте до центру в інший час.

Стрічка новин