Акварелі Володимира Бернацького – знову у Художньому салоні

Митець провів своєрідну репетицію перед ювілейною виставкою наступного року. 48 картин, які створювалися місяцями і роками, відомий український аквареліст показав друзям і прихильникам пастельного мистецтва.

Володимир Бернацький – родом з Чернігівської області, з краю Олександра Довженка. Акварелістом нинішній художник, відомий далеко за межами Полтавщини, був не завжди. Свій мистецький шлях він починав  як проектант і плакатист. На його рахунку – оформлення інтер'єрів аеропорту та автовокзалу в Полтаві. 

Утім, в живописі Володимир Бернацький знайшов себе саме в акварелі. 

Юрій Самойленко, художник, голова обласного осередку НСХУ

- Він – один із цікавих акварелістів взагалі в країні. Ця техніка потребує постійних вправ, є свої в неї складнощі, тому треба опановувати.

На цій виставці, яка передує 80-річчю художника, представлено 48 робіт. Всі – акварельні. Колеги по цеху говорять: це – не найлегша техніка живопису. 

Юрій Самойленко, художник, голова обласного осередку НСХУ

- Є різні направлення. Класична – це лісеровка по сухому. Він, в основному, використовує по сухому, коли майже «а-ля пріма» – в один прийом майже.

Техніка акварельного живопису вимагає великої майстерності – прозорість фарб не дозволяє переписувати зображення. А ще акварельна техніка – практично єдина, що не використовує білил. Роль білої фарби виконує сам папір.

Володимир Бернацький, митець, художник, графік, дизайнер

- Роботи є і старі, і нові. Я зробив такий вінегрет, тому що набрати нових робіт - дуже складно. Кожній роботі віддаєш іноді і місяці, і роки. Просто чергова спроба показати себе, оцінити себе збоку, показати себе глядачу.

Володимир Бернацький, говорять колеги-художники, своїми роботами – майже унікальний.

Віктор Трохимець-Милютін, живописець, графік

- Саме головне, що відмічаю в його творчості, – це власне бачення, власний почерк. Він – сам на себе схожий.

Наступного року митець готується відзначити поважний ювілей – своє 80-річчя. Припускає, виставкою своїх кращих робіт.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію