Через прогалину в законодавстві у Полтавському районі на межі зриву – вибори до ОТГ

Усі етапи підготовки до них громади ніби-то пройшли, отримали необхідні документи, але через скарги та заяви деяких місцевих мешканців ця справа зводиться нанівець. Ситуацію, що склалася, голови ОТГ обговорювали із керівництвом області та шукали підтримки в обласної влади.

Вони вже збиралися проводити вибори в об'єднаних територіальних громадах, але одна постанова змусила сільських та селищних голів перекреслити ці плани.

Ігор Карімов, голова Полтавської РДА

- 16 числа ЦВК приймає рішення, по якому, якщо є скарга, позов на процес об'єднання, вибори не призначаються. І ви розумієте, що таке скарга? Коли йде процес об'єднання – частина «за», частина – «проти». Ви розумієте, що це – цілеспрямований процес, по кожній громаді є один позов, один. І це заблокувало весь процес.

Зі своїми аргументами на користь об'єднання очільники громад прийшли до адміністрації. Кажуть: реформа децентралізації сприятиме розвитку їхніх територій.

Ігор Процик, голова Щербанівської сільської ради

- Коли з території сільської ради надходження в районний бюджет 40 млн, зворотньо отримуємо 600 тисяч – це один із аргументів того, чи потрібна децентралізація, чи ні. Тому що є дитячі садочки, є дороги, є школи, є клубні заклади, які потребують не тільки утримання, а й розвитку.

Якщо вибори до ОТГ цьогоріч не відбудуться, громади втратять бюджетний рік. Обласна влада каже: правда – на боці прихильників об'єднання, відтак, висловлює громадам свою підтримку.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Найголовніше, що ми рухаємося в тому алгоритмі, яке передбачає сьогоднішнє законодавство. Жодного порушення з вашого боку, починаючи від громадських слухань, обговорень, проведення сесій, виходу на погодження і отримання позитивних висновків, у вас немає. Все ви зробили на «відмінно».

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Хочу запевнити, що ми і надалі будемо стовідсотково підтримувати вас, голів селищних і сільських рад як ініціаторів впровадження реформи з децентралізації, добровільного об'єднання громад.

На початку вересня, говорить Валерій Головко, він матиме зустріч із головою Верховної Ради. На ній, зокрема, вестиме мову про проблему виборів в ОТГ Полтавського району.

Стрічка новин