На Полтавщині через спалахи чуми відстрілюватимуть «зайвих» диких кабанів

Через  Африканську чуму свиней (АЧС) у Полтавській області врегульовуватимуть популяцію диких кабанів у мисливських угіддях всіх форм власності, які входять до зон захисту та нагляду неблагополучних пунктів.

Таких висновків дійшли на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

За словами заступника голови Полтавської ОДА Романа Товстого, ситуація щодо АЧС в області досить складна. На сьогоднішній день із 101 випадку, який зафіксували в Україні, 18 – трапилось на Полтавщині, передає прес-служба Полтавської ОДА. 

«Учора в області зняли останній карантин, на даний момент все спокійно. Але не дивлячись на це, ми знаємо, що триває карантин у «Нижньосульському національному природньому парку» Чорнобаївського району Черкаської області. Ця зона межує з мисливськими угіддями Полтавської області, а саме з Нижньосульським парком заказником. Там на даний момент проводять дослідження та оголошено зону нагляду.» -розповів Роман Товстий.

Частіше за все, джерелом інфекції африканської чуми є дикий кабан. У дикій фауні швидше розповсюджується вірус через міграцію тварин-носіїв.

«Там, де кількість дикої тварини більше за норму, необхідно провести депопуляцію та підтримувати її в межах норми,» -  зауважив Роман Товстий.

Таким чином,  хочуть довести та в подальшому підтримувати щільність диких кабанів на рівні 4 голови на 1000 га території. Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль розповів, що цього року найбільше випадків АЧС зафіксовано саме на Полтавщині.

«У Полтавській області 2067,6 тис га мисливських угідь. Так як є ризик розповсюдження інфекції АЧС у дикій фауні, то до періоду приведення у відповідність визначеної щільності тварин полювання на території цих мисливських угідь на диких копитних буде заборонено» - повідомив Геннадій Пікуль.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію