Три роки болю: полтавці згадували події під Іловайськом

З самого ранку люди прийшли до меморіалу загиблим учасникам АТО поблизу обласної адміністрації. Покладанням квітів та хвилиною мовчання вони вшанували пам'ять тих, хто, захищаючи свою Батьківщину, віддав за неї власне життя.

Назва міста Іловайськ вже три роки для українців пов'язана зі смутком, болем та втратою. У серпні 2014-ого тут точилися запеклі бойові зіткнення.

Ігор Мочалов, батько загиблого учасника АТО

- Операція по оточенню Донецька та Горлівки повинна була завершитися до 24 серпня, але у зв'язку з тим, що сепаратисти чинили опір наступаючим нашим військам, не були враховані можливості наших військових підрозділів, їх підготовка, моральний стан і т. д. Завдання, яке ставилося на оточення Донецька і Горлівки, вони не змогли виконати.

Відтак, українські військові опинилися в оточенні ворога, вийти з нього могли лише по «зеленому коридору». Коли почали прориватися ним, бойовики розстрілювали їх впритул. Сталося це 29 серпня. У третю річницю Іловайської трагедії полтавці збираються біля Меморіалу загиблим учасникам АТО. На цій стелі світлини тих, хто віддав життя за свою країну. Є серед цих хлопці й жертви Іловайського котла. 

Володимир Дериведмідь, старшина А.Цедіка

- Він був надзвичайно цікавий тим, що рівень стандартів, які запропонував Антон на війні, він був набагато більший, до якого нам ще потрібно сьогодні тягнутись. В останній свій бій, в Іловайський котел сказали всім не брати нічого, крім зброї і боєприпасів. Антон взяв зброю, боєприпаси і книгу. Книга про отамана Зеленого.

Батько ще одного бійця, загиблого під Іловайськом, Олександра Мочалова, каже: найприкріше, що цих жертв можна було б уникнути, якби керівництво Збройних Сил вчасно віддало наказ.

Ігор Мочалов, батько загиблого учасника АТО

- Згідно бойових обов'язків, тієї обстановки, що склалася, вони зобов'язані були прийняти своєчасне рішення про відхід угруповання, яке знаходилося в Іловайську, що могло б врятувати людей, зберегли наші сили для подальшої боротьби, зайняли вигідні рубежі, не допустили б подальшого вторгнення супротивника.

За даними Генеральної прокуратури України, під Іловайськом загинуло 366 осіб, 429 отримали поранення, ще 300 – потрапили у полон.

Стрічка новин