Дітей-жебраків у місті стало менше, констатують працівники міської служби у справах неповнолітніх

Виявлену на вулицях малечу одразу направляють до дитячого притулку «Любисток», де з нею працює психолог. Переважна кількість дітей-жебраків, повідомляють у службі, – приїжджі із сусідніх регіонів.

Служба у справах неповнолітніх міськвиконкому спільно з працівниками правоохоронних органів проводять рейди по виявленню в місті дітей-жебраків. Таких дітей - жителів Полтави, говорить начальник служби у справах неповнолітніх Іван Берг, фактично немає. В основному малеча, яка веде жебрацький спосіб життя, – приїжджі з району та інших регіонів, переважно Харківської, Дніпропетровської та Закарпатської областей. Виявлених жебраків направляють до притулку для неповнолітніх «Любисток», де з ними працює психолог. В разі необхідності медичної допомоги хворим надають відповідні послуги у міській дитячій лікарні, пояснює Іван Берг.

Окрему категорію дітей, якими опікується міська влада, становлять діти-сироти, а їх на сьогодні в Полтаві – 107 чоловік, та діти, позбавлені батьківського піклування, їх двісті сімдесят дев'ять. Бажаючі всиновити дитину-сиротУ, виявляється, в місті є. Та існує проблема, говорить начальник міської служби у справах неповнолітніх. Адже, взяти на виховання хочуть переважно дитину до трьох років.

На сьогодні є й напрацювання щодо створення дитячих будинків сімейного типу. Аби стати батьками-вихователями, необхідно пройти шестиденне навчання при обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Одна прийомна сім'я таки буде створена уже в жовтні нинішнього року. До речі, взяти на виховання така сім'я може до чотирьох дітей.

Стрічка новин