Покладання квітів, нагороди для вояків, фестиваль національних меншин

Полтаві відзначили 26-у річницю Незалежності. У центрі уваги святковими вихідними опинились три локації: пам'ятник Шевченку, до якого зносили квіти; Меморіал Загиблим Українським Козакам, де нагороджували військових, та Театральна площа, на якій відбувся фестиваль та урочистий концерт.

Вільна та мужня. Україна відсвяткувала 26-у річницю Незалежності. Ветерани та військові, духовенство й керівники міста, діти й дорослі. Зранку понад 1000 полтавців вийшли до пам'ятника Шевченку. Хтось – із посмішкою, хтось – із квітами, як 8-річна Катя.

- Це День народження України.

Леонід Семенович – з червоними трояндами, з нагрудними знаками, а ще – з давніми спогадами. В 14 років він зустрівся з нею, з війною. Вижив. Пізніше – навчався в авіаційному інституті, і 25 років пролітав на бомбардувальниках. Він – військовий штурман стратегічної авіації.

Леонід Солодовник, голова організації ветеранів м.Полтава

- Україна може бути самостійною державою. Вона має всі підстави та можливості. Ті, хто воював під час Другої світової, знають: коли злагода в сім'ї та в душі, тоді і краще жити.

Покладання квітів. А далі – до пам'ятника Загиблим Козакам. Тут нагороджують сучасних захисників-військовослужбовців із зони АТО. Юрій Харченко отримав ось такий нагрудний знак «За взірцевість у військовій службі». Чоловік був у «гарячих точках».

Юрій Харченко, служив у зоні АТО

- Це було між Авдіївкою та Пісками населені пункти: Водяне, Опитне. Був у складі 81-ї бригади.

Свої нагороди отримали лауреати щорічної міської премії імені Самійла Величка. 7 особливих полтавців – тепер з медалями та грошовими презентами.

Разом із Полтавою цього дня – й очільник міста.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- В цей святковий день для нашої країни я хочу побажати і собі особисто, і всім державним мужам  якомога більше об'єднувати територіальну громаду. Незалежна Україна має бути у кожного в душі, в серці.

А це вже Театральна площа. Окрім концерту, тут проходить фестиваль національних культур. Вірмени – в традиційному вбранні, чеченці – з керамікою та книгами, грузини – з «рогом достатку». А це український куточок 18 століття. Тут гетьман зі своєю дружиною представляють тодішній побут.

Олеся Ачкасова, учасниця фестивалю національних меншин

- Це фрагмент будинку, який тоді був в Україні. Тут представлені речі з фондової колекції Полтавського Художнього музею: кераміка, прядка, традиційне шитво, килими.

А ще коровай, який майже за 5 хвилин з'їли полтавці.

Стрічка новин