Завершується термін сплати одразу двох податків: на землю та нерухомість

Зробити це варто до 29 серпня 2017 року включно. Офіційно власників земельних ділянок у Полтаві податківці нараховують близько 34 тисяч. Їм так само, як і власникам житлової і нежитлової нерухомості, до цього часу мали надійти спеціальні повідомлення.

Поспішайте сплатити за землю та нерухомість. Податківці нагадують: у серпні спливає термін оплати за це майно. Для фізичних та юридичних осіб, які мають житлову чи нежитлову нерухомість, ставку податку встановлюють місцеві ради. Так у Полтаві – це 1% від мінімальної зарплатні станом на 1 січня 2016 року за 1 метр квадратний житла. 

Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві

- Тобто, це 13 гривень 78 копійок. Для об'єктів нежитлової нерухомості, для громадян встановлено ставку у розмірі 0,2% мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2016 року. І це скаладає 2 гривні 76 копійок за 1 метр квадратний.

Однак, фахівці нагадують і про пільги. Законодавством визначено, що у 2016 році житлова площа об'єктів нерухомості зменшується. Для квартир – 60 квадратних метрів, для будинків – 120 квадратних метрів. Для різних типів нерухомості – на 180 квадратних метри. Наприклад, якщо ви маєте квартиру площею 70 квадратів, 60 рахуються пільговими, а за 10 треба сплатити ставку 13 гривень 78 копійок за одиницю. Тобто, за минулий рік нараховується 137 гривень 80 копійок податку на нерухомість. 

Пільга зменшилася минулоріч. До цього, наприклад, за квартиру сплачували від 90 квадратів. Щоб вперше отримати пільгу, треба звернутись до податкової, аби її внесли до бази даних.

До 29 серпня полтавці мають сплатити податок і за земельні ділянки, які мають. Якщо вона розміром до 10 соток і не використовується в комерційних цілях, за неї не сплачують певні категорії громадян.

Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві

- Інваліди 1 та 2 груп, пенсіонери за віком, ветерани Великої Вітчизняної війни і особи, на які поширюється дія закону «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту». Також звільняються фізичні особи, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС та особи, які виховують 3 і більше дітей до 18 років.

Власників землі у Полтаві офіційно нині майже 34 тисячі. 16 із них мають сплатити податок. 

Ірина Редька, головний державний податковий ревізор-інспектор ГУ ДФС у Полтавській області

- Їм сформовані податкові рішення-повідомлення по сплаті за землю на загальну суму 14,5 мільйонів гривень. Це майже на 600 тисяч більше, ніж нараховано було минулого року. Хочу звернути увагу платників податків плати за землю: якщо громадяни чи фізичні особи-підприємці не отримали податкові рішення-повідомлення, прохання звертатись в центр обслуговування платників міста Полтави.

Розташовується він за адресою: вулиця Європейська, 155, кабінет 26. Якщо податок не спатили вчасно, після 29 серпня починають нараховувати штраф і пеню на відповідну суму за кожний день просрочки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію