На Полтавщині визначили причини забруднення річки Коломак

На Полтавщині визначили причини забруднення річки Коломак

До забруднення Коломаку призводить цвітіння води та розмноження синьо-зелених водоростей - такі результати оприлюднила Екоінспекція.  Явище пов’язується як з кліматичними особливостями цього літа, так і діяльністю людини. 

На початку серпня кілька громадян та організацій звернулись до Державної екологічної інспекції в Полтавській області та Регіонального управління водних ресурсів стосовно обстеження річки Коломак, передає прес-служба Полтавської ОДА.

Розмір забруднення води розраховували за двома показниками: хімічне та біохімічне споживання кисню (ХСК та БСК). Чим більше в воді органічних речовин, тим більше необхідно кисню для їхнього окислення. Високі показники ХСК та БСК свідчать про високий рівень забруднення води.

«Зазвичай ХСК річних вод коливається в широких межах від 1 до 60 мгО/дм3. Раптове збільшення ХСК води, як правило, - наслідок забруднення її побутовими стоками. Тому величина ХСК — важлива гігієнічна характеристика води,» - пояснила начальник відділу інструментально-лабораторного контролю Вікторія Карандіна.

На практиці БСК визначають протягом 5 діб – БСК5. Чим більше у воді органіки, тим вище окисленість. Природні води звичайно мають БСК5 на рівні 0,5-2 мгО2/дм3.

«За високого вмісту органічних речовин у воді швидко розмножуються аеробні бактерії, для життєдіяльності яких необхідний кисень. Це може зумовити зниження вмісту розчиненого кисню, створити гіпоксичні умови і загибель окремих видів організмів, що постійно живуть у водному середовищі.» - прокоментувала завідувач лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Полтавського регіонального управління водних ресурсів Олена Підберезна.

За результатами перевірки вода у річці має максимальні значення показників: ХСК 61,29 - 89,29 мгО/дм3 , БСК5 10,08 - 11,2 мгО2/дм3. Показники ХСК перевищують норму в 1,5 рази, а БСК5 — більше, ніж в п’ять разів.

«Вода цвіте, синьо-зелені водорості розмножуються, що призводить до збільшення органічного забруднення води. Всі ці явища пов’язані як з антропогенним забрудненням, так і з кліматичними особливостями цього літа.» -  говорить начальник обласної Екоінспекції Вадим Осипенко.

Стрічка новин