Побиття, каліцтва та скарга на поліцію

До нашої редакції надійшов лист від обуреної полтавки. Вона стверджувала, що її брата-переселенця жорстоко побили незнайомці на вулиці. Але поліція цією справою не займається, а деякі працівники цього органу навіть порушують закон.

Відпочинок по-полтавськи: спочатку п'ють, а потім – б'ють. Цей хлопець зараз у лікарні, почувається добре. Та більше тижня тому він був покритий гематомами та кривавими ранами. 

- Це падіння було, тут – гематома від біти, тут також – удар бітою та падіння на вухо.

Сергій Ворона – переселенець. Переїхав до Полтави з Іловайська з дружиною та сином. Але в деяких районах духовної столиці, говорить хлопець, «полтавські» «донецьких» не приймають.

В одній із пивниць його днями жорстоко побили.

Сергій Ворона

- Людина з битою виходить із цього магазина і починає нас бити. В нього було такий гасло: «Це Ви проти України?»

Конфлікт відбувся на політичному ґрунті. Припинити його зміг лише наряд поліції.

Галина Ворона, сестра постраждалого

- Вони одразу приїхали, зафіксували це побиття, потім складали рапорт, задокументували це. А «швидка допомога» забрала мого брата, бо він знепритомнів.

«Але справою в поліції ніхто не займається», – стверджує сестра постраждалого. Додає: за 6 днів після бійки даний факт навіть не внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань.

Галина Ворона, сестра постраждалого

- Я просто ночувала біля цього Київського райвідділу поліції, який мав би займатися цією справою. Мені вдалося дізнатися, що на 6 день слідчого не призначили. А це пряме порушення статті 303.

Ми, в свою чергу, звернулись до керівництва відділу поліції №1, що займається цією справою. Майор Володимир Пасічко стверджує: діяли відповідно до законодавства України – до реєстру все внесли своєчасно, слідчого призначили, справа не стоїть на місці.

Володимир Пасічко, інспектор слідчого відділення поліції №1

- Робота велась із самого початку. Відомості були внесені до ЄРДР за ч.1 ст. 125 Кримінального кодексу України. Це навмисні легкі тілесні ушкодження.

Та поки рідні б'ють на сполох, а поліція з'ясовує обставини, ми приїхали на місце конфлікту – на ринок Балковий, де знаходиться пивний магазин. Його директор від коментарів на камеру відмовився, але запевнив: хлопець із Донецької області – не жертва, а провокатор.

На сьогодні Сергія Ворону вже виписали із лікарні. За висновками судмедекспертизи, він отримав ушкодження середньої тяжкості. Тож справу перекваліфікують. А от головного правопорушника досі не визначили. Ми і надалі будемо слідкувати за цією ситуацією.

Стрічка новин