В АТО скоро поїдуть оновлені танки

Про це заявив президент Петро Порошенко у середу на Хрещатику під час відкриття виставки озброєння та військової техніки.

Україна розпочинає програму збройно-технічного осучаснення армії, яке має відповідати рівню 21-го століття. Про це Президент Петро Порошенко заявив під час огляду виставки озброєння та військової техніки з нагоди 26-ї річниці незалежності України.

Президент нагадав, що уже освоєно серійне виробництво новітніх танків «Оплот». «Кажуть, що у нас вони вироблялися, але в повному обсязі йшли на експорт, бо в української армії не було грошей, щоб закупити найсучасніші танки і озброїти ними збройні сили. Ми внесли зміни до державного бюджету, і перші танки «Оплот», виробництва Харківського заводу, надійдуть до українських збройних сил цього року», - повідомив Петро Порошенко. За його словами, це відповідь на побажання українських танкістів.

За словами Петра Порошенка, за 2014-2016 роки було внесено більше 140 модернізацій до кожної моделі представлених на виставці бронетранспортерів БТР-4 та БТР-3 з урахуванням бойового досвіду. Також виробляються тактичні бойові колісні машини «Дозор-Б», нещодавно відбулись випробуваннях безпілотних літальних апаратів «Spectator». «У поточному році на озброєння прийнято 22 одиниці сучасного озброєння та військової техніки», - сказав Президент.

Глава держави зауважив, що в бюджеті на 2017 рік на потреби Збройних Сил передбачено 64,5  мільярди гривень. «Ресурс наш, по правді кажучи, доволі обмежений, але ми навчилися використовувати його ощадливо, економно і відповідально. Як результат – стримуємо армію, в п’ять разів більшу за нашу, яка має військовий бюджет більше ніж в 10 разів більше за наший. І обороняємося добре», - зазначив Президент.

З його слів, за три роки державний концерн «Укроборонпром» передав українській армії 16 тисяч одиниць озброєння й військової техніки. «Ніколи цього не було за всю історію країни. Вперше за десятки років українські оборонні заводи, як я вам і обіцяв, запрацювали на повну потужність. Деякі з них працюють у три зміни для забезпечення потреб оборони країни», - додав Петро Порошенко.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію