Люди не шкодують грошей на український колорит

Сорочинський ярмарок доводить це. Ціни на вишиті сорочки, сувеніри ручної роботи, а також національні страви «кусаються». Попри це, покупців на ярмарку вдосталь.

Кераміка, вовна, солома, дерево – матеріали, з яких виготовляють свої вироби народні майстри, на ярмарку різноманітні. Як-то кажуть: на будь-який смак та гаманець. Вишиті сорочки та сукні, одяг з полтавським та західноукраїнським орнаментом, ручної роботи та машинної. В залежності від тканини, вишитої площі та авторства варіюється і ціна.

Лілія Йосипчук, продає вишиванки

- Який діапазон ціновий?

- Вишиванок? В середньому від 500 гривень і вище.

Поряд із цим павільйоном продають прикраси для голови і шиї – яскраві намиста і різнобарвні віночки.

Анна Гасюк, продає намиста

- Намиста з дерева, натуральне дерево, лаковані, восковані – від 20 грн і до 100 грн. Віночки українські, також все вироблене власноруч – від 50 грн.

А на цьому прилавку – кераміка в різному її прояві. Глечики, тарілочки, чашки – ціни на них, запевняють продавці, тримаються вже 7 років. 

Тамара Коваль, продає кераміку

- Хоч виробники мусять і підіймати ціну, бо все: газ, світло дорожчає, і, відповідно, обжиг дорожче виходить. Але ми не можемо підняти ціну, бо люди не мають грошей.

Можна знайти сувеніри і за 10-15 гривень. Одні люди просто дивляться на товар, інші – залюбки прощаються зі своїми грошима, аби придбати ярмарковий крам.

- Я перший раз на Сорочинському ярмарку, але я в захваті від цих вишиванок. Очі розбігаються, скільки всього ми побачили для себе. Віночок придбали, сорочку придбали. Ми задоволені.

Окрема площа та цьому торжищі відведена для місць харчування. Кухні, які пропонуються, різноманітні: від національної української до грузинської, узбецької та навіть в'єтнамської.

- Це рисова вермішель, овочі і свинина на грилі.

- Скільки?

- 50 гривень порція.

Стільки ж просять за хачапурі та плов.

- Чим пригощаєте сьогодні?

- Пловчик у нас є, бограч, шашличок: телятина, свинина, курочка є. Пловчик – 50, бограч – 50, шашличок – 40-35 в залежності, яке м'ясо.

Посмакувати та придбати у Сорочинцях, кажуть відвідувачі, є що. Були б гроші. Проте, зізнаються, головний принцип будь-якого торжища ніхто не відміняв.

Тамара Дорошенко, відвідувачка Сорочинського ярмарку

- Якщо можна поторгуватися, можна виторгувати. Я думаю, знижки, як завжди, всім є.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію