За нелегальну торгівлю – хабар

За нелегальну торгівлю – хабар

У Полтаві викрили поліцейського та чиновника, які брали данину з нелегальних торговців у центрі міста

За інформацією Служби безпеки України, правоохоронці встановили, що співробітник одного із відділень поліції та працівник інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом при міській раді регулярно отримували гроші від «стихійної торгівлі» на вулицях, прилеглих до Центрального ринку Полтави. 

Корупційна винагорода з кожного підприємця становила до тисячі гривень щомісяця. Залежала сума данини від масштабів бізнесу. Оперативники спецслужби задокументували, що загальна сума щомісячної зібраної «данини» сягала ста тисяч гривень. 

Співробітники Служби безпеки України затримали обох зловмисників під час чергового «обходу» торгівців. Затриманим повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України – одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням. 

У рамках досудового розслідування співробітники СБУ перевіряють інформацію про причетність до вимагання грошей окремих керівників затриманих поліцейських. Тривають слідчо-оперативні дії.

Стрічка новин