Харчування школярів у Полтаві збільшать

З 1 вересня вартість одноразового гарячого сніданку становитиме 10 гривень. Відповідне рішення прийняли міські депутати під час останньої сесії. Утім, це – не єдина зміна, яка чекає батьків та дітей у школах. 

4 школу у Полтаві збудували близько 100 років тому. У 70-х її добудовували: таким чином з'явився третій поверх, актова зала та їдальня. Але з часом місце для харчування дітей стало практично аварійним. По стінах пішли тріщини. Перекриття, що відділяє кухню, взагалі майже просвічується. Нинішнього літа у школі рятують їдальню. 

Людмила Бардаченко, заступник директора ЗОШ №4

- Це ж підлога у нас була аварійна. Мабуть, каналізація там підтікала просто, і просіла підлога. Харчоблок у нас не оновлювався. Як збудували – так і є. Ми тільки самі там дещо робили. А обладнання теж старе.

Роботи тут ще залишається чимало. Капітальний ремонт саме у розпалі. Однак, планують, що у вересні учні вже відвідуватимуть оновлене приміщення. Особисто тримають на контролі питання депутати команди Андрія Матковського. Вони ж обіцяють: полтавські учні та їх батьки будуть здивовані, коли у вересні прийдуть до шкіл. І виключно – приємно.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Із 100 наших навчальних закладів у 80 сьогодні проводяться ремонтні роботи. Ремонтуються дахи, ремонтуються спортивні зали, туалетні кімнати, харчоблоки, встановлюються вікна і так далі. Але треба контролювати. От на прикладі цієї школи хочу сказати: тут треба збільшувати кількість будівельників. Я сьогодні ж буду проводити робочу нараду і запрошувати всіх відповідальних за цей процес. Бо 1 вересня всі роботи мають бути закінчені.

Наразі у 4 школі – 530 учнів. Близько 400 харчуються в їдальні. Її мають повністю оновити: починаючи від вже встановлених вікон, всіх комунікацій, освітлення, і закінчуючи плитами та кухонним приладдям.  

Людмила Бардаченко, заступник директора ЗОШ №4

- Обладнання ми отримали вже: столи, лавки для їдальні. Отримали вже. Нові абсолютно. Витяжки будуть міняти, бо старі вже зняли.

Та і взагалі, в харчоблоках більшості полтавських шкіл обладнання цьогоріч замінять, запевняє Андрій Матковський. І це ще не все. Годувати школярів з 1 вересня будуть більш збалансовано.  

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- З 1 вересня буде збільшено і кількість грошей, які виділяються на харчування дітей. 4 мільйона 700 ми прийняли на останній сесії, яка була у червні. Депутати додаткові кошти виділили, і дітей будуть харчувати на більшу суму. Це дуже добре.

Відтак, одноразове гаряче харчування, тобто, сніданок, в загальноосвітніх закладах усіх типів комунальної власності становитиме 10 гривень – за рахунок коштів державного та міського бюджетів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію