Від писанок і ляльок-мотанок перейшли до глини

У полтавській читальні вигадують, як організувати дозвілля дітей влітку. Остання ідея – влаштували безкоштовний майстер-клас: набрали води і дістали глину. В бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара вчили виготовляти іграшки.

Книги – на потім. У цій читальні дітей посадили за великий стіл, у миски набрали воду і дістали глину. Це не гурток, а безкоштовний майстер-клас. Причому, діти взагалі вперше пробують ліпити із природнього матеріалу. Софія мала інші захоплення.

Софія, учениця 2 класу

- Я займаюся східними танцями.

До бібліотеки дівчинку привела тітка. Разом з іншими тепер вона ліпить рибку.

Софія, учениця 2 класу

- Я дуже люблю малювати і ліпити з пластиліну. Я дуже багато малюю. Я таку саму рибу малювала.

Після основної роботи витвори мають просохнути. А вже далі діти візьмуться їх прикрашати: розмалюють фарбами і додадуть блисківок.

У бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара, де і відбувається майстер-клас, розповідають: літо – не пора затишшя, і в цій читальні якраз апробовують нові цікавинки.

Починалося все із звичайної виставки робіт з глини. Їх автор – читач бібліотеки. Працівники закладу додали до виробів відповідну літературу. 

Наталія Рисенко, завідуюча відділом соціокультурної роботи Полт.обл.бібліотеки для юнацтва 

- Така виставка отримала чималий успіх у наших відвідувачів. У тих людей, які до нас приходять. Вони зацікавились виставкою і попросили, запропонували нам провести невеликий майстер-клас.

Бібліотекарі знайшли художника, який має досвід роботи з глиною. Дістали матеріали і організували безкоштовний майстер-клас, на який покликали всіх бажаючих дітей.

Наталія Рисенко, завідуюча відділом соціокультурної роботи Полт.обл.бібліотеки для юнацтва 

- Ми сьогодні хочемо спробувати. Щоб діти могли побачити і себе випробувати у цьому. Ми себе теж трохи спробуємо, бо у наших планах із вересня – приблизно після 5 числа, відкрити невеликий гурток. Можливо, у дві вікові категорії, що будуть діяти на базі нашої бібліотеки. Ми вже зрозуміли, що ця тема – дуже цікава.

До цього у бібліотеці навчали робити писанки та ляльки-мотанки. У читальні переконують: у такий спосіб заохочують відвідувачів шукати знання у книгах і застосовувати їх практично.

Стрічка новин