В обласній бібліотеці – канікули для бабусь

У читальні вирішили урізноманітнити дозвілля людей поважного віку, і вигадали для них спеціальний культурно-мистецький проект, який назвали «Бабусині канікули. Єврейський слід на Полтавщині». Цього разу зустріч присвятили україно-франко-єврейському художнику-авангардисту та скульптору Мане-Кацу.

В обласній бібліотеці вигадали канікули для бабусь. Мета цього проекту – організувати культурне дозвілля для людей поважного віку. 

Юлія Крамарєва, зав. відділом соціокультурної діяльності ПОУНБ ім.І.Котляревського

- Зараз, під час канікул, дуже багато є заходів, які покликані задовольнити потреби дітей, їх дозвілля, а для бабусь такого немає. Тобто, бабусям пропонується займатись рукоділлям, онуками або городництвом. Ми так вирішили, що інтелектуальні потреби бабусь також треба задовольняти. Ну, так ми говоримо «бабусь», насправді – людей більш старшого віку.

Просвітницьку роботу тут проводять спільно із єврейським благодійним фондом «Хесед Нефеш». Разом провели вже шість лекцій, цього разу зустріч – мистецька.

Юлія Крамарєва, зав. відділом соціокультурної діяльності ПОУНБ ім.І.Котляревського

- Ми вирішили для цього проекту брати людей саме незвичайних в якомусь плані. Наприклад, ті люди, які невідомі, або які багато зробили, наприклад... Так на Полтавщині народилась національна поетеса Ізраїлю Рахель Блувштейн, це майже їх Леся Українка. Так само тут народився другий Президент, і так само тут народився досить відомий авангардист Мане-Кац.

До роботи в проекті залучають краєзнавців, істориків, творчі колективи міста. Потреба у таких зустрічах є, говорять представники організації «Хесед Нефеш».

Олена Севастьянова, керівник в БО «Хесед Нефеш»

- Ці заходи дуже цікаві, і вони потрібні, особливо – для єврейського населення, тому що в більшості ми не знаємо про наших земляків, які народилися в Полтаві, єврейського походження. Тому, я думаю, це буде цікаво не тільки дорослим людям.

В рамках проекту «Бабусині канікули. Єврейський слід на Полтавщині» організатори підготували лекції про плеяду видатних евреїв, які мають полтавське коріння: композитора Ісаака Дунаєвського, першу жінку-равина в Німеччині Аліну Трейгер, другого Президента Ізраїлю Бен-Цві. Цього разу зустріч – мистецька. Її герой – відомий український, французький та ізраїльський живописець та скульптор Мане-Кац. Присутнім розповіли про життєвий та творчий шлях митця, представили книжкову виставку. 

Організатор зустрічей Юлія Крамарєва говорить: такі лекції розраховані до кінця року. Залучати до них планують і відвідувачів територіальних центрів міста.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію