У Миргородському лісгоспі вирощують саджанці лісу, третину – продають

Саджанців Гоголівського лісництва хвойних і листяних порід вистачає не тільки на відтворення власних лісів, а й на продаж. Лісники продають третину лісорозсадника. 

На 10,9 га розсадника під сіянці хвойних і листяних порід відведено більше 2 га і ще 2 га - це шкільне відділення, де вирощують саджанці на продаж. У посівному відділенні на одному погонному метрі зростає в середньому 30-60 сіянців, передає прес-служба Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Лісгосп вирощує таку кількість саджанців, щоб задовольнити потребу у відновленні власних лісів: засадити зруби та землі, що вийшли з під сільсько-господарського призначення. Раніше коефіцієнт відтворення лісу сягав 2: на зрубаний гектар висаджували два. Зараз є проблема приймання земель, тому коефіцієнт знизився до 1,2.

На території лісгоспу вирощують різні породи.

«Дуб полюбляє рости в тіні, прикритий нижчими деревами. Біля нього висаджують липи і клени, які йдуть супутніми породами», –  пояснює лісокультурниця Наталя Космоненко.

Минулого року лісгосп збудував дві нові теплиці площею 50 м2 та 72 м2. Зараз тепличне господарство займає площу в 500 метрів. Посадковий матеріал знаходиться у повністю закритому середовищі та контролюється. Всі, окрім однієї, теплиці обладнані туманним зрошуванням.

«У новій теплиці саджанці вирощують в контейнерах.  Це краще під час пересадки: витягуєте живець зі стаканчика, а він тримається, не розсипається», –  розповідає інженер лісових культур Юлія Кальна.

У лісництві пробують вирощувати нові породи, стійкі до хвороб та морозів. Серед новинок – туя ауреа та туя смарагд. Традиційно користується попитом ялина голуба. Ялина канадська відноситься до повільноростучих, тому використовується для декоративних насаджень та оздоблення території.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію