Були студентами – стали офіцерами запасу

У Полтаві 123 курсанти присягнули на вірність Україні. Усі вони навчалися у вищому навчальному закладі на різні спеціальності. Але одночасно обрали й інший фах - військовий. Віднині молоді люди, серед яких є і дівчата, можуть працювати у силових структурах.

Дівчата у формі та з автоматами. Це - студентки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Інна цьогоріч перейшла на магістратуру, але одночасно навчалась й іншій справі, бо мріє працювати у військових структурах.

Інна Олексієнко, студентка ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Навчали нас тактиці, РЛС, Збройні сили України, розповідали про АТО. Я думаю, на даний час це дуже перспективно, і люди повинні таких поважать.

123 курсанти, серед яких - 11 дівчат. І їх підготовка серйозна: двоє мають звання майстрів спорту з військово-спортивного єдиноборства. Вони абсолютно повноцінні захисники України. Адже у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка дають змогу пройти військову підготовку за програмою офіцерів запасу паралельно з основною спеціальністю. 

Анатолій Мартиненко, проректор з науково-педагогічної роботи ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Протягом двох років курсанти вивчали: загальну тактику, захист від зброї масового ураження, стройову та фізичну підготовку, вогневу підготовку. На заключному етапі щойно закінчився навчальний збір. Після цього здали державні іспити.

Нині випускники Полтавського національного технічного університету готуються присягнути на вірність державі.

Урочиста подія відбувається на плацу 179 об'єднаного навчально-тренувального центру військ зв'язку Збройних сил України під керівництвом ректора Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимира Онищенка. 

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Дати присягу - не просто прочитати слова, а взяти на себе відповідальність за захист своїх родин, рідної землі та Батьківщини. Слова присяги нехай надихають вас на мужність, слугують стимулом непохитно стояти на сторожі свободи і незалежності нашої держави. Та гідно нести високе звання офіцера Збройних сил України.

Розділити радість свята завітали і почесні гості.

Едуард Бородай, заступник військового комісара Полтавської області

- Те, що ви отримали якісні військові навчики, у мене навіть немає сумніву, тому що викладацький склад військової кафедри досить на високому рівні передав навики. Я кажу це відповідально, бо вони навчали і мене.

Також курсанти університету виконали показові виступи з рукопашного бою та продемонстрували прийоми нападу і самозахисту.  

Усі вони отримали військове звання молодший лейтенант запасу. І можуть проходити службу у Збройних силах України та в інших силових структурах: Службі безпеки України, Міністерстві внутрішніх справ, Міністерстві надзвичайних ситуацій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію