Більське городище підтримуватимуть офіційно

Цього року на Полтавщині розроблять програму підтримки Більського городища. Місце постійних археологічних розвідок довгий час залишалось поза увагою влади. Нині цю історичну несправедливість виправляють. Про останні розкопки на Більському городищі та приїзд туди губернатора – далі у сюжеті.

Більське городище. Щороку тут українські археологи проводять розкопки. 

Ігор Корост, директор історико-культурного заповідника «Більськ»

- Ми знаходимося на території стародавнього некрополю. Він називається Скоробір. Він сформувався 2800-2700 років тому. На його території – близько 1,5 тисячі (встановити неможливо), в районі 1,5 тисячі курганних поховань.

Два з них кілька тижнів тому археологи розкопали та виявили цікаві, унікальні знахідки. У першому курганному похованні – бронзові вістря стріл, бронзові бляшки тощо. В другому – золоті прикраси, колчанний набір, грецька амфора, дзеркало. Знахідки археологи відносять до 6 року до нашої ери. Зараз роботи на кургані підійшли до завершальної стадії. Усі знайдені речі невдовзі, кажуть фахівці, поїдуть на реставрацію.

Ігор Корост, директор історико-культурного заповідника «Більськ»

- Передаються вони в реставраційний центр, де їм фактично надають первозданного вигляду, якщо це можливо зробити. І потім вони в обов'язковому порядку передаються в музеї, оскільки археолог, коли бере дозвільний документ на проведення досліджень (він називається відкритий лист), в ньому зазначається, куди саме будуть передані знахідки.

В останній день розкопок на Більське городище приїхав голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Губернатор оглянув місце котловану та поспілкувався із археологами. Після цієї розмови резюмує.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Щойно ми прийняли рішення, що нам вкрай необхідно для підтримки нашої історичної спадщини створити цю цільову програму. Ми протягом серпня місяця домовилися з науковцями таку програму сформувати, обговоримо з депутатським корпусом, винесемо на сесію і, я думаю, що на наступний бюджетний рік ми виділимо достатньо грошей саме для продовження робіт з археології.

Археологічна пам'ятка в Більську – одна з найбільших у Європі, що належить до скіфського часу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію