У Краєзнавчому музеї – виставка до річниці Хрещення Київської Русі

На державному рівні саме свято в рамках відзначення 1020-річчя Хрещення припадає на 28 липня. Краєзнавчий музей долучився до цієї події експозицією з понад 40-а предметів, які ілюструють утвердження християнства в середовищі сіверянських племен, що проживали на території сучасної Полтавщини.

Хрещення Київської Русі відзначають у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира. З 988 року, за часи його правління, почався найпотужніший етап державної християнізації Русі.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Ми представили на цій виставці якраз останнє надходження до музею, надзвичайно цікаві предмети, які виявлені під час розкопок в Полтаві, знайдені на території Посулля, Поворскля, басейну Псла.

Директор Краєзнавчого музею Олександр Супруненко говорить: з того часу збереглося мало реліквій.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- На території, скажімо, нашої Полтавщини знайдено близько трьох десятків (це відомих науковцям) найдавніших релікварних речей, які пов'язані з предметами особистого благочестя, з релігійними символами і таке інше.

З-поміж них – багато речей, отриманих під час розкопок за останні 5-7 років. Є й унікальна реліквія часу Хрещення Володимира Святославовича в Корсуні. Її виявили біля Свято-Успенського собору. В цих невеликих розкопках, говорить Олександр Супруненко, брав участь і Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Датуються ці знахідки кінцем Х століття. Вони, припускає Олександр Супруненко, – свідчення того, що навіть християни-сіверяни, які тут жили, раніше за інших українців прийняли віру христову.

Разом з цим, говорять історики, знайдено і сліди вростання колишньої язичницької релігії в християнське суспільство та становлення певних етапів віри.

Роман Луговий, завідуючий науково-дослідним відділом археології Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Дуже цікаві речі, особливо цікаві язичницькі амулети-обереги у вигляді і мініатюрної сокирки, і кістяного вістря, яке фактично є одним з найяскравіших і майже єдиним в Україні експонатом такого типу, наскільки гарно збереженим і наскільки сильно оформленим в художньому стилі.

Всього у фондах Краєзнавчого музею зараз – близько 50 тисяч експонатів, з них тисяча предметів стосується епохи Київської Русі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію