У Полтаві теж згадували історичну Коломацьку раду

Кілька сотень мешканців прийшли до підніжжя пам'ятника Іванові Мазепі, аби вшанувати постать видатного українського державного діяча. Полтавці поклали квіти до монументу, згадували з історії часи його правління.

До пам'ятника Іванові Мазепі у вівторок вранці полтавці приходять з квітами, українськими прапорами та словами вдячності видатному політичному і державному діячеві.

Володимир Полапа, головний отаман Козацької громади Полтавської області

- За те, що він, як і тисячі, мільйони козаків, боролися за незалежність нашої держави, волю для нашої землі. Ми робимо зараз те саме. Важко нам, 800 років рабства, але козак ніколи не був рабом і не буде.

У травні минулого року у Полтаві урочисто відкрили цей пам'ятник. До його підніжжя нині покладають квіти – на знак великої шани гетьману України.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Сьогодні ми відзначаємо 330 років, коли надзвичайно талановита людина, видатний українець, справжній патріот державності, незалежності став гетьманом. Сьогодні ми вшановуємо пам'ять цієї людини, тому що ця людина 22 роки захищала ідеї державності.

Тривалий час про справи гетьмана говорили лише в негативному контексті, називали зрадником Петра І. Проте краєзнавець Ростислав Шевченко з тисячами інших патріотів заперечує це і каже: зрада була з боку російського царя, а Мазепа за роки свого правління дбав лише про український народ та розвиток державності.

Ростислав Шевченко, краєзнавець

- Україна була першою країною нової історії з демократичним устроєм, відпрацьованим так, як досі не має жодна країна світу. Будемо пам'ятати наших героїв.

Співробітники Краєзнавчого музею з нагоди цієї дати підготували виставку. Експозиція вмістила портрети Івана Мазепи, зображення його родинного герба, документи 18 століття.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію