Як триває хід розслідування фактів погроз полтавським журналістам?

У вівторок в головному управлінні Національної поліції Полтавщини відбулася зустріч правоохоронців із постраждалими. За останні півроку представники ЗМІ подали 6 заяв з приводу перешкоджання професійній діяльності. Через велику кількість подібних фактів ініціювали проведення публічних зустрічей у формі звітів. Наразі така розмова відбулася вдруге.

Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській області

- Ми розкривати таємницю слідства не будемо. Ви окремо кожний по своїй справі зайдете до Сергія Анатолійовича і ознайомитеся з матеріалами, вас більше повідомлять про кінцевий результат.

Полтавські журналісти – у ролі потерпілих. Про погрози їм говорять в обласній Нацполіції на відкритих зустрічах. За столом правоохоронці розповідають, як загалом йде хід справ за поданими заявами працівників ЗМІ. За останні півроку таких фактів сім.

Сергій Чиж, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області

- Я всі кримінальні провадження вивчив, передивився і передивився роботу слідства. Я можу сказати одне: колосальна робота проведена по трьох кримінальних провадженнях. Скажемо так, на оцінку «відмінно». Це у нас два провадження по Полтаві.

За кількома справами, запевняють правоохоронці, вже вийшли на підозру. У деяких провадженнях чекають висновків експертиз. 

Євген Лопушинський, голова Полтавської обласної організації НСЖУ 

- Про конкретні результати ми будемо судити тоді, коли ми будемо мати судові ухвали. І бажано, позитивні у тому плані, що будуть притягнуті до відповідальності ті люди, які дозволяють собі чинити тиск на журналістів, погрожувати, фізично впливати на журналістів.

Але позитивом Євген Лопушинський називає вже те, що поліція – у курсі справ і інформує про їх перебіг. Хоча, для прикладу, справа минулого року, коли полтавська журналістка отримувала листи із погрозами, так і не дійшла до логічного завершення. За словами поліціянтів, було зібрано усі необхідні матеріали, але прокуратура не погодила підозру.

Євген Лопушинський, голова Полтавської обласної організації НСЖУ 

- Для мене дивно те, що на сьогоднішній день ця справа закрита. Вона не дійшла до логічного завершення. Це, як мінімум, дивно. І сьогодні ви почули про те, що поліція готова переглянути цю справу. Я думаю, мало того, що спілка, а й журналістська спільнота на найближчому брифінгу прокурора має підняти це питання.

Нагадаємо, Національна спілка журналістів Полтавщини наприкінці травня відкрито звернулася до поліції після так званої епідемії погроз працівникам ЗМІ. Вже відбулася одна закрита та дві публічні зустрічі з обговоренням ходу слідства.

У Нацспілці вважають: якщо буде суспільний резонанс і адекватне реагування на випадки погроз і перешкоджання діяльності – з ними можна буде покінчити.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію