З 1 жовтня в Україні отримуватимуть осучаснені пенсії

Зміни анонсують представники Міністерства соціальної політики. Вони ж розповіли і про нюанси законопроекту у рамках пенсійної реформи, який має прийняти Уряд. Як побудувати солідарну пенсійну систему і зробити її фінансово стійкою – обговорювали керівники міністерства під час брифінгу із журналістами, що відбувся для представників різних регіональних ЗМІ у Харкові.

Більш ніж 5 з половиною мільйонів українських пенсіонерів отримають підвищення виплати через осучаснення. Зміни, запевняють представники Міністерства соціальної політики України під час спілкування з журналістами, відбудуться вже цього року.

Микола Шамбір, заступник Міністра соціальної політики України

- Розмір підвищення буде абсолютно різний у кожного. Все залежить від його професійного стажу, його заробітної плати. Вцілому ми говоримо про те, що підвищення пенсій стосуватиметься з жовтня місяця 9 мільйонів. В чому ця різниця – 9 і 5,6? Ми з 1 жовтня також застосовуєм одночасно новий розмір прожиткового мінімуму. Він застосується не з грудня, як передбачено, а з жовтня місяця.

Зроблять це, аби в один раз провести для всіх разом перерахунок. Але якщо після цього не змінювати всю систему – за кілька років криза буде такою ж, кажуть у Міністерстві. Тому у законопроекті про пенсійну реформу, що має розглянути Уряд, закладають індексацію пенсій. Микола Шамбір говорить: щорічне підвищення відбуватиметься через зарплатню, адже на основі неї формуються і майбутні пенсії працюючих, і накопичення виплат для теперішніх пенсіонерів. 

Микола Шамбір, заступник Міністра соціальної політики України

- Якщо воно було на сьогоднішній день: гарантований мінімум – 20% зростання гарантованої заробітної плати, то ми передбачаємо не менше, ніж 50% зростання средньої заробітної плати, плюс – 50% індексації. Такий змішаний показник. Звісно, що ідеальним показником є зростання середньої зарплатні. 100% зростання – це був би той ідеальний показник, якого ми стараємся досягнути. Але забезпечити його у перші роки ми не зможемо.

Вдасться це, обіцяють керівники, після ліквідації дефіциту пенсійного фонду. Власні доходи фонду уже зросли після підвищення мінімальної зарплатні в Україні на початку 2017, запевняють очільники відомства.

Владислав Машкін, заступник Голови Правління Пенсійного фонду України

- Вже по першому півріччю ми фіксуємо перевиконання планових доходів на 9 мільярдів гривень. Фінансовий ресурс, що складеться у нас до 1 жовтня, з дати, якщо закон відповідний буде прийнято, він має впроваджуватись. Необхідний фінансовий ресурс для проведення осучаснення пенсій як в 2017, так і в 2018 роки – кошти відповідні сплановані, і вони, відповідно, будуть.

Наразі пенсії в Україні вважаються одними з найнижчих в Європі. Фахівці підрахували: у середньому чоловіки отримують їх всього протягом 16 років, а жінки – 20. На 1 працюючого припадає 1 пенсіонер. І останніх зараз в державі – близько 12 мільйонів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію