На Полтавщині знайшли скіфське золото

Цими вихідними археологи працювали поруч із комплексом «Більське городище». Ця місцина стала врожайною на унікальні артефакти. Там знайшли стародавній посуд, прикраси й скелет коня.

Скіфське золото та прикраси, античні амфори й навіть зброя – всі ці знахідки розкопали археологи на Полтавщині.

Ірина Шрамко, директор музею археології ХНУ ім.Каразіна

- Тут багато цікавого: і деталі кінської вуздечки, і предмети озброєння, і побутові предмети. Частина з них є рідкісними. Наприклад, дзеркало, яке зустрічається далеко не в кожному похованні.

Археологи працювали поруч із відомою пам'яткою «Більське городище». Це місце історики вважають найбільшим скіфським поселенням в Україні, більш того – в Східній Європі. Городище займає площу майже 5 тисяч га. Тут неодноразово розкопувати унікальні артефакти. Були навіть будинки, ковальні й різноманітні майстерні.

Два скіфських кургани та чимало цінних артефактів. На першій ділянці розкопок знайшли скелет коня, елементи бойових стріл та мідні бляшки. Артефакти з другої локації археологи називають більш унікальними. Там натрапили на поховання членів заможної родини та золоті прикраси.

Станіслав Задніков, співробітник музею археології ХНУ ім.Каразіна

- Найбільш цікавим виявився винний глечик, який, швидше за все, є фракійського виробництва. Це свідчить про торгівлю із західними територіями сучасної України. Територія Південного Бугу, Поділля.

На території заповідника «Більськ» знайшли й скіфське золото, і майже одразу сховали. А ці знахідки – бойове знаряддя. Після детального очищення та дослідження вони експонуватимуться в музеях.

Ігор Корост, директор заповідника «Більськ»

- Знахідки з кургану 2 – 2017 року, а саме – дві бронзові бляшки, вістря стріли і ток від списа. Вони датуються 6 століттям до нашої ери.

Розкопки скіфських курганів тривають і досі. Археологи продовжують шукати інші раритетні експонати на Полтавщині.

А в Британії днями підводники біля берегів Ісландії знайшли ящик із золотом. Його вага – 4 тони, а вартість знахідки складає 100 млн фунтів стерлінгів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію