Ціни на ліки моніторитимуть через інтернет

В Україні запрацювало так зване «цінове» DOZORRO. Розробники говорять: тепер можна буде зрозуміти, чому одні організації закупляють дорожче, а інші – дешевше. І, відповідно, знайти порушення. Стартувала новинка зі сфери охорони здоров'я. Як говорять самі розробники, обрали її через те, що стосується вона безпосередньо кожного пересічного українця.

В Україні з'явилось цінове DOZORRO. Нові функції майданчику для закупівель запрацювали місяць тому. Вони дозволяють проаналізувати ціни на ті чи інші товари та послуги. Таким чином, розповідають керівники програми інноваційних проектів, від моніторингу порушень перейшли до моніторингу цін. За допомогою функціоналу громадського активіста, який об’єднав спільноту громадських організацій з усієї України, відбувається моніторинг закупівель та ефективності використання публічних коштів.

Почали зі сфери охорони здоров'я, тобто, того, що стосується кожної людини. 

Віктор Нестуля, директор програми інноваційних проектів Transparency International Україна

- В першу чергу, ми будемо моніторити ціни на препарати, які закуповуються медичними закладами по всій країні. І сьогодні ми проводимо навчання для представників усіх регіонів по тому, як моніторити контракти і ціни в них. Для того, щоб розуміти, де у нас є невідповідності, де є завищення ціни. Або ж, навпаки, – найкраща економія. Для того, щоб можна було вивчити кращі практики з різних регіонів.

Розробники припускають: це дозволить вивчити кращі практики у всіх регіонах України. Це допоможе виявити нові порушення. Працює портал просто: 25 організацій у різних областях вводитимуть інформацію про ціни на медичні препарати, які отримали заклади охорони здоров'я.  

Віктор Нестуля, директор програми інноваційних проектів Transparency International Україна

- Дуже банально – на аспірин. Ми будемо бачити, чим ціна на нього у Львівській області відрізнятиметься від ціни у Миколаївській області. І швиденько зможемо зрозуміти, у чому там проблема. Можливо, є якась дискримінація у оголошенні. Можливо, не запрошують представників-постачальників.

Така статистична інформація допоможе отримати максимально ефективну ціну. У першу чергу, це вигідно звичайним громадянам, оскільки завищені ціни на препарати – це менше ліків, доступних пацієнтові.

За перший місяць роботи 20 організацій проаналізували більше 1000 закупівель. У 70 % знайшли порушення.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію