Туалети серед поля і двірники, які їздять на каретах

Це все – не далекі перспективи, а частина буднів полтавців. Нові Санжари – населений пункт найкращого благоустрою. Вже чотири роки поспіль селище на Полтавщині визнають переможцем відповідного Всеукраїнського конкурсу.

Тетяна Анатоліївна з 7 ранку до 16 працює на кареті. Три дні на зміні – далі вихідний.

Тетяна Вакула, працівниця благоустрою

- З селищної ради я починаю, і до альтанки їду тоді. До обіду вправляюсь тут, а вже до альтанки їду після обіду. Сюди влазить 6 мішечків, а вже як назад, то менше сміття. Бо як сюди добираюсь – тут його дуже багато. То стараюсь прибрати всю дільницю.

Таким спецтранспортом у Нових Санжарах користуються ще три її колеги – по одній – на кожного працівника благоустрою. За допомогою велосипеду з величезною залізною корзиною збирають сміття і вивозять у баки. Далі воно потрапляє на полігон. До речі, – єдиний сертифікований у Полтавській області. Пересадив працівників на такі ноу-хау 10 років тому тоді ще очільник району Андрій Река. Для своїх працівників благоустрою навесні цьогоріч у Нових Санжарах оновили транспорт, закупивши нові моделі.

Інна Коба, голова Новосанжарської селищної ради

- 6 швидкостей переключається, уже м'яке сідло, зовсім зручна корзина знаходиться позаду. Їхати гарно. Дніпропетровськ виготовляє їх, ми закупили. Передали нам поштою. Деякі працівники вже пересіли на нові, деякі ще не можуть із «Запорожця» пересісти на «Мерседес». Я їм так і кажу: ждіть, коли він зовсім зламається, і ми не будемо ремонтувати, нічого.

Пересідати на новий Тетяна теж не хоче. Мовляв, у дечому він не зручний. Жінка працює на кареті чотири роки. Такого, запевняє, на Полтавщині більше немає ніде. Але робота – не з легких. Новачки витримують лише кілька днів, максимум – тиждень.  

Тетяна Вакула, працівниця благоустрою

- А його важко тягти? Це ж теж вашими силами?

- Ну, так. Ногами. Важкувато, але, що ж поробиш. Треба старатися, треба робити. Десь два роки, як менше стали накидати, ніж було раніше. Особливо, по Шевченка. Дітки вже стали старатися і біля школи, особливо. То стараються у смітник, а то було по дворі дуже багато папірців по території було.

На цій горі, де щоранку прибирає Тетяна, було звалище. Ще більше розташовувалось за нею – у так званих Вовчих горах, це – вибалки між полями.

Інна Коба, голова Новосанжарської селищної ради

- Де була зарощена місцевість – а тут була поросль, трава і тут кидали. Бо куди у нас викидають? Де найбільше заросло. Більше 100 КАМАЗів сміття вивезли із Вовчих гор.

У 2008 території розчистили. Встановили капличку. А батьки, у яких народжувались діти, висаджували тут дерева: дуби – за хлопчиків, і липи – за народжених дівчат. Між горами є столики, лавки, навіть встановлені туалети. 

З 2006 у Нових Санжарах почали з'являтись сміттєві контейнери. За підтримки іноземних партнерів і проекту DESPRO зараз мають більше 200 баків. 

У громаді вважають: треба забезпечити максимально, куди викидати сміття, і зробити території такими, аби у людей не виникало бажання залишити тут непотріб.

Останні 4 роки Нові Санжари визнають переможцем Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію