З ключами від квартир, але без документів

10 місяців люди не можуть вселитися в житло, в яке інвестували тисячі доларів. Управління капітального будівництва замовило зведення багатоповерхівки в мікрорайоні Браїлки. Підрядник – Полтавський Домобудівельний комбінат – виконав замовлення. Люди навіть отримали ключі від своїх осель і почали займатися ремонтом. Але так і не змінили статус з інвесторів на власників.

Цей будинок розташований у мікрорайоні Браїлки. Ще зовсім новий і необжитий.

- Будинок за адресою Марії Башкірцевої, 31 мали здати ще у вересні 2016 року.

Але не здали. Ситуція така: всі ці люди стали інвесторами будівництва багатоповерхівки на 180 квартир. Замовником виступала Полтавська міська рада, а саме – Управління капітального будівництва. Підрядником – Домобудівельний комбінат, який звів не один будинок у місті і не викликав недовіри. 

Віталій Нех, інвестор будівництва

- З дружиною вибрали цього забудовника, бо він пропонував найвигідніші умови. Це велика площа, радіатори утеплення, котли, засклені балкони і найнижча ціна.

Юлія Береза та її родина – переселенці. Вони влізли в борги та чекали на заселення у новий будинок. Ввести об'єкт в експлуатацію мали 10 місяців тому. Весь цей час вони винаймають квартиру за скажені гроші. Готівки, говорять, вже не лишилось. 

Юлія Береза, інвестор будівництва

- Ми і досі мешкаємо на орендованій квартирі, це вже третє житло. Мене донька запитує: «Коли будемо жити у своїй квартирі?»

До ДБК інвестори претензій не мають. Кажуть: «Підрядник свою роботу виконав». Звинувачують лише одну ланку в цій фінансово-будівельній схемі – міськвиконком. Оббивають пороги цієї установи щотижня.

Оксана Петровська, інвестор будівництва

- Вони замовили, вони виділили землю. ДБК звів будинок і все, на цьому все закінчилось. Немає документів на будинок, немає ніяких дозвільних документів. Нам вже півроку обіцяють: «Завтра, завтра, через тиждень, через місяць». Щоразу щось нове.

В Управлінні капітального будівництва ситуацію пояснюють так: «На початку забудови об'єкт маз 3-ю категорію складності, а на момент закінчення робіт архітектурна інспекція визначила її четвертою». Це і викликало складності зі своєчасною подачею документів. Як наслідок, термінів здачі квартир.

Володимир Годня, начальник управління капітального будівництва Полтавського МВК

- Київська інспекція вважає, що ми повинні під декларацію про початок робіт, яка чинна, виконати частину робіт. А завершувальну частину, розрахунок, за виконані роботи (кінцеві) провести заяву по новому законодавству.

1-кімнатна квартира коштувала 12 тисяч доларів, 2-кімнатна – 18. Але із підвищенням категорії складності збільшилась сума. Проблем з оформленням документів теж побільшало.

Вирішити ситуацію у якісь певні терміни в міськвиконкомі не обіцяють. Але кажуть: «На вулиці люди не залишаться». Їм навіть видали заповітні ключі від осель, щоб заспокоїти. Але документів, які визначать їх власниками, поки що немає.

Ми і надалі будемо слідкувати за ситацією.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію