У музеї Котляревського – виставка витинанки

У літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського – виставка майстра витинанки Дмитра Короля. Він – учасник численних міжнародних і всеукраїнських фестивалів народного мистецтва. Нинішня персональна експозиція митця налічує 40 робіт.

Витинанка – давнє українське мистецтво, що вирізняється високою художньою майстерністю. У кожному регіоні вона набула своєрідних локальних рис щодо трактування матеріалу, форми, технічної вправності, відчуття пропорцій, силуетів, багатства орнаментики. Молодий і добре відомий майстер витинанки з Кременчука Дмитро Король у своїй експозиції представляє зразки сучасної полтавської витинанка.

Дмитро Король, майстер витинанки 

- Використовую останнім часом українську тематику, українські мотиви, наприклад, дерево життя, вазон – найголовніші образи українського мистецтва. Намагаюсь використовувати і рослинні, і тваринні орнаменти, десь в роботах використовуються історичні мотиви, на козацьку тематику. Є сюжети на українські свята.

Окрім краси самих витинанок відвідувачів виставки захоплює і складність праці майстра над картинами.

Сергій Деркач, відвідувач виставки

- Дуже трудомісткі роботи. Одразу видно, наскільки людина терпелива, наполеглива.Тут дуже багато треба терпіння, уваги, праці, скурпульозності.

Маргарита Овчинникова, відвідувачка виставки

- Це все вирізати, на мою думку, дуже важко. Це дуже високе мистецтво. Мені все сподобалось.

Роботи Дмитра Короля зберігаються у приватних колекціях у Литві, Польщі, Великобританії, США. З творчим доробком майстра можна ознайомитись у музеях Києва, Харкова, Вінниці, Кременчука. У літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського виставка триватиме протягом місяця.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію