Хто вбив Павла Шеремета?!

Рік тому відомий журналіст загинув у центрі Києва. Проїхавши кілька десятків метрів, його авто підірвалося. Загибель журналіста слідчі одразу кваліфікували як умисне вбивство. Однак, прокуратура і досі займається цієї справою, але замовників не знайдено і не покарано. До річниці смерті журналісти з Білорусі та України влаштували акцію. До неї долучилася й Полтава.

У центрі міста, з кричущими плакатами, друкованими матеріалами та з вимогами до Нацполіції. Так у Полтаві проходить Всеукраїнська акція «Хто вбив Павла?».

Журналіст Павло Шеремет відомий своїми політико-аналітичними матеріалами та критикою влади Білорусі, України та Росії. Рік тому машина, в якій знаходився журналіст, підірвалася. Причиною став вибуховий пристрій в авто.

Президент Порошенко назвав справою честі розкриття цього навмисного вбивства. Минув рік, а правоохоронці і досі не назвали мотиву злочину і підозрюваних.

Віктор Трофименко, громадський активіст

- Павло Шеремет був неугодний багатьом людям. Є такі журналісти, достатньо знакові та харизматичні, які піднімають доволі гострі теми. Якщо не помиляюсь, за 2016 рік у світі загинуло 186-187 журналістів. Але, я вважаю, що нам потрібні сильні засоби масової інформації.

Місце зустрічі – Корпусний сад. У програмі – хвилина пам'яті Шеремета та інформування населення. Представники ЗМІ центральною вулицею Полтави розповсюджують ось таку газету, присвячену «Злочинам проти журналістів». 

Євген Лопушинський, голова Національної спілки журналістів Полтавщини

- Ми будемо вимагати від Нацполіції, ми будемо консолідувати наші зусилля для проведення власних незалежних журналістських розслідувань. Фактично, вже ми змушені брати на себе цю функцію.

«Київ – епіцентр злочинів проти працівників мас-медіа, на другому місці – Полтава», – зазначає голова обласної спілки журналістів. Тут постійно порушують права четвертої влади.

Олена Никифоренко, журналістка

- Коли ви будете отримувати листи з текстом: «Готовся, с..., к страшной смерти!», ви теж будете ходити на такі акції і будете тримати плакати з портретом людини, якій пощастило менше, ніж мені, бо цієї людини вже немає.

Хоч не масштабно, але чесно полтавські журналісти долучились до Всеукраїнської ходи. А в столиці активісти з портретами Шеремета пройшли центром міста до Адміністрації Президента і Міністерства внутрішніх справ. У столиці Білорусі Мінську, звідки родом журналіст, теж вшанували його пам'ять. Меморіальна акція пройшла на Північному кладовищі, де похований Павло Шеремет.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію