На Полтавщині з'явився перший в Україні «острівець»

Це нова система безпечного руху на автошляхах. Інженерна конструкція «Traffic calming measures» дозволить зменшити кількість ДТП, які виникають через порушення швидкісного режиму.

Щодня через цю дорогу проїжджає понад 9 тисяч транзитних та місцевих автомобілів. Цей напрямок з'єднує Полтавську та Сумську області. А ДТП, що трапляються тут, часто закінчуються летальними випадками.

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автодоріг Полтавщини

- Підтримуючи ініціативу голови «Укравтодору», було прийняте рішення: збудувати штучний обмежувач швидкості на цій дорозі.

Вже тиждень тут красується ось ця система проти ДТП. Це так званий «острівець» безпеки. В Європі такі інженерні рішення вже стали нормою. В Україні тільки запроваджують технологію безпечного руху. Полтавщина, зокрема Лохвиця, стала першою, де запустили пілот.

Володимир Трояновський, начальник Служби автодоріг Полтавщини

- В Полтавській області ми розробили 8 таких «острівців». Там є Семенівка та інші районні центри.

Щоб підвищити функціональність, на об'єкті встановлені сонячні батареї. Тобто, «острівець» освітлюється вночі, а його вказівники помітні за сотні метрів. А ще в дорожню розмітку вбудовані світловідбиваючі елементи «кошаче око».

Славомір Новак, керівник Укравтодору

- «Острівці» дозволяють зменшити швидкість на 50% на в'їздах в населені пункти. Такі розв'язки, такі інженерні рішення, як «острівці», як кільця з переходами – це наш стратегічний план на 3 роки з підвищення безпеки руху в Україні. Ми хочемо побудувати 500 кільцевих розв'язок, тисячу наземних біло-червоних переходів і багато таких «острівців».

Такі об'єкти встановлять до кінця року. Вартість однієї системи безпеки –  500 тисяч гривень. Та, окрім інноваційних технологій, Укравтодор ремонтує та оновлює автошляхи. Цьогоріч оживили дорожнє покриття регіональної дороги, що проходить через Лохвицю. Протяжність нового шару покриття – 6 кілометрів, вартість – 30 мільйонів гривень, які виділені з держбюджету.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію