Спека повертається

До України таки йде літнє тепло. З 20 липня і на найближчі дні синоптики прогнозують високі градуси. Обіцяють, що місцями позначки термометрів досягнуть відмітки у +30.

Навіть некомфортний одяг – модний, синтетичний – і вам вже може бути гарантований тепловий удар. А далі – сонливість, головний біль, запаморочення, нудота, слабкість. Це ознаки того, що організм не справляється з високими градусами. 

Любомир Ткач, кардіолог

- Постраждалого треба в тінь, розстебнути одежину, можна змочити відкриті ділянки шкіри водою, або щось холодне туди, де магістральні судини – під пахви, на шию і таке інше. Якщо це пляж, річка, можна рушник відтиснути і холодним накрити.

Це не критично, утім, бажано викликати лікарів. Особливо тим, хто має хронічні хвороби. Вони ризикують отримати загострення і кризи. Під палючим серцем змінюється судинна діяльність. І тут найвразливіші – діти і люди похилого віку, ті, хто має серцево-судинну патологію. Хоча сам лікар з власного досвіду переконався: ці симптоми бувають не завжди. Говорить: одного разу під відкритим сонцем просто втратив свідомість. Тож, краще не доводити себе такого стану, якщо знаєте, що важко переносите високі температури, і уникати прямого сонця. Маєте змогу самостійно розподіляти роботу – працюйте рано-вранці і ввечері. А в години найбільшої спеки відпочиньте. Для іншого – є загальні правила: покрита голова, пляшка з рідиною у сумці, недовге перебування на сонці. 

Любомир Ткач, кардіолог

- Перше, що треба пам'ятати нам у таких умовах, – одягатися треба просторо, легко, бажано – натуральна і вентильована. Бо краса потребує жертв, але не здоров'ям. Відносно вживання рідини – вода, бажано підсолена. Або мінеральна негазована. Можуть бути соки, морси, але ні в якому разі не підсолоджені зафарбовані напої.

Літа залишається ще половина, і полтавці теж йдуть на пляжі за засмагою. Взагалі не варто цього робити вагітним та дітям до 3 років, іншим – помірковано. 

Алла Івашевська, лікар-дерматолог Полт.обл.шкірно-венерологічного диспансеру

- Не можна знаходитись без фотозахисних окулярів і без захисту шкіри. Це мають бути захисні креми. Навіть якщо ви знаходитесь під парасолькою і довгий час – це теж дуже погано. Перше перебування на сонці – 5-10 хвилин. Вмикається імунна система, пігмент меланін. Він виробляється до 50 хвилин. Далі – це вже опіки.

А опіки шкіри у молодому віці – ймовірний рак шкіри у зрілому. 

Хоча є і хвороби, які сонце, навпаки, допоможе здолати: наприклад, псоріаз чи деякі висипи. Плюс – це і вітамін Д. Але варто пам'ятати: і засмагнути, і прийняти корисну порцію сонця можна навіть у тіні. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію