Полтавщина – в очікуванні пенсійної реформи

В обласному управлінні Пенсійного фонду до можливих перерахунків у недалекому майбутньому готові. І гроші на це, говорять, припасли. 

Полтавська область, говорить начальник територіального управління Пенсійного фонду, входить до п'ятірки кращих. Середній розмір пенсії в регіоні наразі складає 1800 гривень, а затримок із виплатами немає.

Володимир Тараторін, нач. Головного управління ПФ у Полтавській області

- На сьогодні немає затримок. Навіть славнозвісний вірус, який «поклав» багато систем, Песнійний фонд не переміг. І ми вистояли, жодного дня затримки пенсій. Хоча працювали дуже важко в цей період. І ми готові до нових атак, і я вас запевняю, що ніхто сьогодні не зможе завадити Пенсійному фонду виконувати свої обов'язки, тобто, виплачувати пенсіонерам пенсію.

Найчастіше, говорить Володимир Тараторін, до фонду звертаються із питань нарахування і перерахунку розмірів виплат. Останній здійснюють автоматично, але отримувачі пенсій часто приходять за роз'ясненнями.

Володимир Тараторін, нач. Головного управління ПФ у Полтавській області

- 447 тисяч пенсіонерів на сьогодні у процесі всіх цих перевірок, а у нас – п'ятиступенева система перевірки – фактично ми знайшли 19 таких, навіть не порушення, а помилки, які ми виправили.

Пенсійним забезпеченням на Полтавщині охоплено майже третину всього населення – 448 тисяч осіб. Проблема в тому, що наразі на одного працюючого припадає один пенсіонер, тому навантаження на бюджетну систему фонду – надто велике. Втім, говорить очільник обласного управління, збільшення «мінімалки», робота з легалізацією зайнятості та інші чинники дозволили відкласти гроші на осучаснення пенсій, яка має відбутися в жовтні. 

Володимир Тараторін, нач. Головного управління ПФ у Полтавській області

- Пенсійний фонд вже зекономив 11 мільярдів. Для проведення реформи, тієї, що обіцяють, для того, щоб осучаснити пенсії, необхідно 21 мільярд. Так, за розрахунками. В залежності від того, який проект до кінця приймуть. Я вас запевняю, що вони є. Тобто, гроші на це є. І до жовтня, якщо все пройде правильно, і в другому читанні у вересні депутати приймуть, і ми почнем перерахунок, то проблем із видачею збільшених пенсій не буде.

Чи не найбільше проблем зараз виникає із переселенцями. За останніми даними, на обліку в органах фонду наразі перебуває понад 13 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з яких 8400 отримують пенсійні виплати. Решті змушені відмовляти з багатьох причин, найпоширеніша – неможливість ідентифікувати особу за місцем проживання.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію