Їй 157 років

Вона добре виглядає і щодня приймає дітей. Мова – про одну із полтавських шкіл. Розташовується один з найстаріших загальноосвітніх навчальних закладів на околиці – у селищі Крутий Берег. Працює у звичному режимі. А діти найбільше горді з того, що їх школа має аж стільки років, і все одно у ній комфортно. Утім, ще не всі учні знають, що з 1 вересня на них очікує приємний подарунок.

Її звели ще у 1860 році. Школа маленька і дев'ятирічна. Але діти до неї тягнуться.

Мирослав Миць, учень 4 класу ЗОШ №35

- Плюсів в цій школі більше, ніж мінусів. Бо мінусів – нуль. Мені подобається в цій школі те, що їй дуже багато років, і те, що в ній комфортно навчатися.

Зараз тут 105 учнів. Вони проживають на території селища Крутий Берег. Про 35-ту загальноосвітню школу мало знають. Але до неї теж приїздять поважні гості.

– Церковна була? Церковно-приходська школа? 

– Так

Команда Андрія Матковського цікавиться, як тут готуються зустрічати новий навчальний рік і як виглядає заклад з оновленими елементами – вікнами та дверима. 

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Це зручно для наших дітей, це здоров'я для наших дітей. І це економія для нашої освіти. Ось у цій школі, чудовій, якій дуже багато років, вона вже по-іншому виглядає. Тут є своя сучасна котельня і, я впевнений, що ці гроші, які будуть економитись, вони зможуть використати на інші цілі. Можливо, якісь підручники докупити, щось пофарбувати і так далі.

Вчителі говорять: нові вікна та дверні блоки ніби вдихнули життя у стареньку школу.

Ірина Грисик, вчитель хімії та біології ЗОШ №35

- Набагато вона стала привабливіша з новими вікнами. Завдяки цьому вона буде значно теплішою. Це призведе до того, що до нас будуть приходити діти, і школа буде роширятися.

Вартість обновки – 390 тисяч гривень. Депутати команди Андрія Матковського радіють, що більшість у міській раді підтримали програму модернізації та енергозбереження закладів освіти у Полтаві.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Мабуть, мене не даремно обрали депутатом міської ради, тому що за ці два роки, підкреслюю, всі, без виключення, дитячі садки міста Полтави – з новими сучасними вікнами. І гроші збирали не з батьків, це – гроші з міського бюджету. Ось у цьому році виділено на ці цілі 43 мільйона гривень. Дитячі садки ми закінчили, але програма продовжується, і зараз ми продовжуємо роботи по нашим школам.

Більше половини полтавських шкіл уже з новими вікнами та дверима. У великих закладах заміна відбувається у два етапи. Тому вже у 2018, сподівається Андрій Матковський, оновлені та утеплені будуть всі школи у Полтаві.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію