Війна у музеї космонавтики

Учасники антитерористичної операції на Сході України передали для виставки нові експонати. Серед них – каски, елементи зброї, предмети особистого вжитку солдат. Завдяки цьому у Полтавському музеї авіації і космонавтики відкрили постійно діючу експозицію, присвячену подіям в АТО.

Олег Смірнов, командир Полтавського обласного відокремленого підрозділу УНСО

- Найстрашніше, коли відповідь не можеш дати. З тими автоматами, які нам давали, – АК-75 з калібром 5,45, який стріляє на 300 метрів. І коли бомблять. Коли арт-обстріли. І ховаєшся. Не те, що ховаєшся, а закопуєшся у землю настільки, наскільки ти можеш. І реально розумієш: це не допоможе.

Тому, розповідає доброволець Олег Смірнов, до молитви бійці звертаються частіше, ніж можуть уявити мирні українці. Фрагмент такої, подарованої йому 92-річною бабусею, яка приїздила разом із волонтерами провідати захисників, він носив у гаманці. Тепер вже як інструктор передав без жалю до музею космонавтики у Полтаві. Змайстрував із запискою міні-колаж.

Олег Смірнов, командир Полтавського обласного відокремленого підрозділу УНСО

- «Як Росія любить Україну» називається. Я так назвав. Тільки з уламками, грошима і вони лізуть на нас. Але ж ми захищаємо і обороняємо.

Ці експонати віднині будуть постійно знаходитись у музеї. Завдяки їх появі і відкрилась експозиція, присвячена подіям в зоні АТО, що буде постійно діючою. Адже до цього були тимчасові виставки. 

Андрій Пушкарєв, завідуючий Полтавським музеєм авіації і космонавтики

- Всі експонати, що демонструються, принесли реальні ветерани АТО, учасники бойових дій, наші друзі. Всі речі – унікальні. Вони яскраві. Це прапори, що майоріли на наших блокпостах. Зброя, яку вони використовували.

Крім того, у залі представили і фотографії військового кореспондента Володимира Лазарєва. На них – нелегкі фронтові будні.   

Володимир Лазарєв, військовий журналіст

- Авіація, космонавтика – це частка нашої спадщини. І те, що виставка, присвячена АТО, відбувається саме на території музею авіації і космонавтики, є найкращим свідоцтвом того, що ми повинні завжди думати і про високе, і про сьогодення.

І музейні працівники, і військові сподіваються, що нова експозиція допоможе у вихованні молоді.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію