Корупція та непрофесіоналізм: під Управлінням поліції мітингували афганці

Рік тому інтернетом ширилась новина про побиття ветерана війни в Афганістані. Чоловік отримав струс мозку, зламані ребра і його майже позбавили зору. Такою, говорить потерпілий, була ціна, щоб відстояти свій бізнес. Хоч заяву до поліції Олександр Іщенко написав одразу, але за рік справа так і не потрапила до суду. Щоб відстояти істину, понад 50 афганців вийшли на попереджувальну акцію до поліції.

- Справа стоїть на місці, а винні особи розгулюють на волі.

У формі та з бойовим настроєм. З самого ранку під управлінням поліції Полтавщини людно. Тут зібралось понад 50 афганців, щоб прискорити процес розгляду однієї зі справ.

Олександр Левчук, мітингувальник

- Нашого побратима афганця Олександра Іщенка в минулому році «по-звірячому» побила група осіб. Було відкрите кримінальне провадження. Воно тягнеться вже більше року, але немає жодних результатів розслідування.

А це сам позивач. Розповідає: «Кривава подія трапилась у квітні 16-ого року. Тоді полтавська бізнесвумен Ірина Мироненко, якій належить кілька ринків та магазинів у місті, мала наміри привласнити ще одне приміщення». Власником бажаної площі опинився саме Олександр Іщенко. Чоловік каже: «Відмовив одразу». Така відповідь не влаштувала бізнесвумен, і вона замовила напад.

Олександр Іщенко, потерпілий

- Били залізяками, кастетами. По зору: праве око взагалі не баче... робили 2 операції. Сітківку підпалювали, струс мозку, ребра були зламані.

Реабілітація тривала цілий рік. Паралельно йшло слідство, щоправда, безрезультатне. Було змінено 4 слідчих. Але до суду справа так і не потрапила.

Олександр Левчук, мітингувальник

- Ми зібрались сьогодні провести попереджувальну мирну акцію. Наша вимога: впродовж 2 тижнів завершити кримінальне провадження і направити його до суду.

За 40 хвилин очікування на керівництво національної поліції мирна акція прийняла іншу форму. І все ж полісмени вийшли до мітингуючих афганців. Одразу мова пішла про непрофесіоналізм та корупцію.

Сергій Чиж, заступник начальника поліції Полтавської області

- В компетенції своїх слідчих, які навіть не можуть пояснити, хто і кого допитував, я розберусь як керівник. На жаль, не спрацювали, але тут – не корупційна складова.

Тепер справою побитого афганця слідчі не займатимуться.

Сергій Чиж, заступник начальника поліції Полтавської області

- Є ситуація, і ми її доведемо. Тепер вже через мій кабінет будемо розслідувати. І через мій кабінет направимо її до суду.

«До кінця місяця кримінальне провадження з обвинувальним актом направлять до суду» – обіцяють полісмени.

Юрій Цомартов, мітингувальник

- На цьому етапі ми повірили, але попередили: якщо слово не стримають, то через місяць тут будуть афганці з усієї області. Якщо не почують ще раз: приїдуть афганці з усієї України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію