В 11 регіонах створять кардіологічні центри невідкладної допомоги при інфаркті

В 11 регіонах буде створено 13 кардіологічних центрів для забезпечення першої невідкладної допомоги при інфаркті міокарда, передає Укрінформ. 

"У нас є проблема зі смертністю від серцево-судинних захворювань. Зараз ми перейшли до практичного впровадження цих рішень. Ми створимо в 11 областях 13 кардіоцентрів. Це означає, що в цих областях із запуском цих центрів смертність і інвалідність від серцево-судинних захворювань буде різко зменшуватися. Це головне досягнення, яке має бути від запровадження таких центрів", - сказав Гройсман. 

Завдяки  міжнародним закупівлям Міністерство охорони здоров'я змогло заощадити на закупівлі стентів кошти, що дозволило закупити їх більшу кількість. "МОЗ закупило їх вдвічі дешевше. І на наступний рік ми будемо розширювати перелік таких кардіостентів. Раніше ми могли купити умовно 12 тисяч, а зараз закупили 20 тисяч", - сказав Прем'єр.  

Щорічно в Україні невідкладного стентування внаслідок інфаркту міокарда потребує близько 15-20 тисяч осіб. Щорічно в Україні реєструється 40 тисяч інфарктів міокарда.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію