В.Оніщенко звільняється з Полтавського тервідділення АМКУ

Антимонопольний комітет в Україні: чи виконує цей орган свої функції? На це питання відповів Володимир Оніщенко. Держслужбовець обіймає посаду очільника обласного управління понад 10 років. За цей час під його керівництвом було припинено сотні порушень, накладено тисячі штрафів. Разом з тим система, яка має сприяти розвитку справедливої конкуренції, поступово змінила свою форму, з часом – зовсім зруйнувалась – вважає Оніщенко. 

З цього починається прес-конференція голови Антимонопольного комітету в Полтавській області. 

Володимир Оніщенко, голова Полтавського тервідділення АМКУ

- Я прийшов в систему, яка була надзвичайно сильною. Головами територіальних відділень були колишні нардепи, голови ОДА. На мою думку, на сьогоднішній день система повністю розвалена. Ми не можемо виконувати ті функції, що покладені на нас законодавством України.

Володимир Оніщенко очолював обласне відділення понад 10 років. Головною причиною звільнення називає слабку систему Антимонопольного комітету України. І все ж підбиває підсумки роботи. За 10 років у АМКУ припинили 1446 порушень конкурентного законодавства і 243 порушень антиконкурентних узгоджених дій. Економічний ефект припинення порушень для юридичних та фізичних осіб складає майже 315 мільйонів.

Володимир Оніщенко, голова Полтавського тервідділення АМКУ

- У 2017 році, за ці 6 місяців, – 61 справа. Якщо порівняти з 2016 роком, тоді було 77 справ. Накладено штрафів (за 6 місяців) – 1 млн. 437 тисяч. Впродовж 1 півріччя сплачена 921 тисяча.

Зловживали монопольним становищем за останні 10 років такі підприємства: «Полтававодоканал», накладено штраф 10 тисяч гривень;  товариства «Стар Лайн» та «Про Лайн», їх оштрафовано на суму 37 тисяч; «Полтаваобленерго» сплатило 68 тисяч. Найбільш продуктивним став 2013 рік. Тоді полтавці звернулись до Антимонопольного комітету 279 розів, а власноруч тервідділення розпочало 196 справ. 

Хто стане новим очільником АМКУ, наразі невідомо. На заміщення вакантної посади буде оголошено конкурс.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію