На Полтавщині археологи виявили кам'яну стелу з поховання часів неоліту

Артефакт знайшли випадково, під час дорожніх робіт. Остаточна ідентифікація кам'яної знахідки відбулась у стінах Краєзнавчого музею. Там її відчистили, дослідили і переконались – стела унікальна.

Ось цей камінь днями знайшли археологи. На вигляд звичайний, та якщо придивитися – справжній артефакт доби неоліту. 

Ірина Мельникова, науковий співробітник відділу археології Полтавського Краєзнавчого музею

- На стародавній стелі чітко видно відбитки трьох слідів, ймовірно, бога Вішну. Це дитячий слід, середній і дорослий слід.

Знахідку одразу привезли до Полтавського Краєзнавчого музею. Після ретельних дослідів вдалося роздивитися ще й зображення на стелі, висічені кам'яною сокирою. Ці малопомітні знаки краєзнавці вважають характерними для культових споруд доби неоліту. 

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Ці три стопи пов'язуються деякими дослідниками із зображенням трьох перших кроків індоєвропейського бога Вішну. Зображення, скажімо, палиці з двома відростками зверху, палиці Брахмана також пов'язані з якимось культовими речами.

За підрахунками істориків кам'яній плиті – близько 4 тисяч років. В чорноземних районах Полтавщини таких знахідок ще не було.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Ця стела знайдена зовсім неподалік розораного старого кургану. І, напевне, катакомбної культури, бо він не досліджувався. Скоріше всього, її вигорнули, коли орали поле, або використали в якості межового знаку.

Зараз ця стела зручно розташувалась в експозиції кам'яних скульптур та артефактів Полтавського Краєзнавчого музею. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію