Енергоефективність: що змінювати і як заощаджувати

Німецькі фахівці вчили полтавських представників ОСББ користуватися методами енергоефективності.

Україна продовжує змагатися за енергетичну незалежність. Найбільш активним регіоном залишається Волинська область, зокрема Луцьк. Серед аутсайдерів – Схід країни, а саме Луганський та Донецький регіони. Полтавщина займає позиції нижче середнього.

Віталій Шаповаленко, консультат проекту GIZ

- Майже 3 роки успішно діє програма «Теплі кредити», буквально в червні прийнято Закон «Про Фонд енергоефективності». Ці проекти не завжди будуть успішно реалізовані, якщо ключові гравці ринку – співвласники багатоквартирних будинків – не будуть розуміти: в чому полягає сенс енергоефективності, які він має етапи.

На цьому тренінгу знайомлять представників ОСББ з тонкощами енергоефективних заходів. З полтавцями працюють фахівці німецького товариства GIZ. 

Богдан Лис, голова правління Асоціації ОСББ

- Будь-які рішення в ОСББ, які стосуються майнових питань, приймаються на рівні 3/4, це 75%. Щоб приймати рішення, потрібно розуміти: в яку сторону рухатися, що це за кроки.

Енергоефективність – це раціональне використання енергетичних ресурсів. Для населення— це скорочення комунальних витрат, для країни – економія ресурсів. Інвестуючи в енергоефективність на державному рівні, люди отримують компенсацію – до 40%. 

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Це дає можливість людям брати кредит 0%. Держава відшкодовує від 20 до 40%. Що стосується підтримки обласної ради, прийнято рішення: відшкодовуємо 10%.

Майже 130 мільйонів гривень українці використали для реалізації енергоефективних проектів. І них понад 4 мільйона взяли мешканці Полтавщини.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію