850 вистав на рік

Полтавські театрали можуть похизуватись своєю активністю. Для порівняння, в інших лялькових театрах за рік відбувається з півтисячі постановок. Лише цього року у Полтаві показали і три прем'єри. Одну із них залишили до закриття театрального сезону. А вихідними, що минули, продемонстрували поновлену виставу «Бабусині пригоди».

В їх репертуарі – більш ніж 70 вистав. Полтавський обласний театр ляльок увесь 79-й сезон із ними зустрічав малечу та їх батьків.  

Анжеліка Остапенко, художній керівник Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Є театри, в яких 45 – 50, а є і 35 у деяких театрах. У нас багато. Тому ми і так багато працюємо: десь 850 вистав у рік. У порівнянні: інші театри працюють – 500-520.

На заключні дні сезону театрали залишили прем'єру – поновили на багато років забуту виставу «Бабусині пригоди» від Олександра Олеся. Полтавський театр показував її у 92. Тоді «Пригоди» визнали однією з кращих на Всеукраїнському фестивалі. Тепер, переконують полтавці, золоте слово – поезію Олександра Олеся – сучасні діти мають чути.

Віктор Козуб, головний художник Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Зробили, щоб цю виставу могли бачити по всьому місту, в дитсадках, по області, по районах. Це було основне завдання: щоб вона була легка. А сама концепція лишилась такою, як була.

Додали у виставу деякі сцени і деталізували постановку. З'явився новий реквізит, наприклад, метелики, розповідає Заслужена артистка України та художній керівник театру Анжеліка Остапенко. Одним словом, постановку освіжили.

Анжеліка Остапенко, художній керівник Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Пів акторського складу вже змінилося. Повністю переробляли декорацію. Ляльки, просто на подив, залишились. Їх просто відновили, як у нас кажуть «підфарбували», зачіски їм зробили. І в них знову сяють оченятка, вони рвуться у бій показувати себе дітям.

З нового року в обласному театрі ляльок показали три премƅєри. Після нетривалої відпустки працівники мистецтва обіцяють взятися за підготовку новинок, аби з вересня на повну стартував новий театральний сезон. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію