Художники з усієї України працюють над встановленням пам'ятника Григорію Ксьонзу

25 митців об'єднались і провели тиждень на полтавській землі. Миргород, Великі Сорочинці, Лохвиччина – в цих містечках шукали натхнення живописці. Результатом стала виставка.

«Миргород», «Великі Сорочинці» і навіть ось ця «Літня кухня» – всі ці місця були частиною життя Григорія Ксьонза. Тепер вони перетворюються на картини, щоправда, живі.

Алла Тимошенко, художниця

- Полтавщина, вона потужна. Вона і таїнство несе, і силу дає, а влітку ще й цвітіння, і життя. Показуючи своє мистецтво, художники зараз творять новий шлях нашої держави.

Ця виставка – результат роботи 25 митців з усієї України. Кияни, одесити та полтавці впродовж тижня надихались і містечками, що пов'язані з художником Ксьонзом, і його світлинами. А по закінченню створили свої картини. Керувалися виключно враженнями від побаченого.

Сергій Козлов, дослідник творчості Г.Ксьонза

- План пленеру полягав в тому, щоб пройти хоч коротким, але на сьогодні нам відомим шляхом Георгія Ксьонза. Ми виїхали із Полтави в Миргород, у другий день ми були у Великих Сорочинцях, у нас була подорож по Лохвиччині.

Тут не тільки презентують картини, об'єднані однією темою, а й шукають потенційних покупців. Кошти ж кладуть не у власні кишені, а до спільної казни. Отримана сума піде на встановлення пам'ятника Григорію Ксьонзу. Оцінювати свої роботи художники не беруться. 

Марина Рожнятовська, художниця

- Я написала 5 робіт. Є художники, які написали більше 10 картин. Дуже насичений графік був, дуже багато екскурсій було, у кожному місті нас добре приймали. Відводилось 3-4 години, щоб накидати етюд.

Пам'ятник планують встановити в селі Токарі Лохвицького району у вересні. Вже заклали й фундамент під меморіал. Нагадаємо, Григорій Ксьонз – художник, який малював пейзажі, натюрморти та ікони. Особливе місце в його творчості посідають портрети на тлі природи. Всього їх близько трьохсот, але досліджена лише третина його творчості.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію