Остання сесія у цьому сезоні

На Полтавщині кілька хвилин було дві медико-соціальні експертизи – доки нову створили, а стару ще не ліквідували. Обласні депутати у п'ятницю на сесії вирішили розпрощатися з діючою установою і заснувати нову – як комунальне підприємство обласної ради. Встигли цього дня прийняти багато змін до обласного бюджету і проголосували за різні звернення. Наприклад, заборонити гей-паради. А ось 9 травня робочим днем, на думку обранців, поки що не буде.

Остання сесія у цьому сезоні. Обласні депутати збираються заради 75 питань. Основний блок – зміни до обласного бюджету. На кону – 286 мільйонів гривень. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Це прогнозний показник до кінця року. Не на півріччя. На півріччя – це 120-125 мільйонів. А відповідно до формули, є розуміння, скільки буде коштів до кінця року.

Запитань у порядку денному багато. Дискусія – кому і на що краще віддати гроші. 

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- Вчора були зміни до бюджету України. Якщо не помиляюся, 300 мільйонів дали на Збройні сили України, 1 мільярд – на Міністерство внутрішніх справ. Тобто, у нас іде війна, чи якась внутрішня окупація? З іншого боку, на онкохворих дали тільки 168 мільйонів. Тому, як на мене, замісто того, щоб дати міліції 3,7 мільйонів, – краще дати на лікування цих людей.

Коментує зауваження і пропозицію правок губернатор Валерій Головко.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Якщо ми сьогодні виділяємо гроші, щоб покращити технічні умови  дільничним патрульним, які будуть їздити у віддалені пункти, то це і є наша турбота і про бабусь, і про малечу. Тому, прохання підтримати розподіл коштів і підтримати виділення на Національну поліцію – на патрульну поліцію і придбання автомобілів.

За три години зміни до програм і показників головного фінансового документу Полтавищини приймають. Розглядають і так звані умови оплати праці для посадових осіб місцевого самоврядування. Якщо голова облради відповідне розпорядження після постанови Кабміну підлеглим виписує сам, то для нього та його заступників – приймають рішення депутати. І голосують одностайно.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

Ми приводимо наші фінансові нагороди у вигляді зарплатні до Постанови Кабінету міністрів. Це і все. Суть змін, що буде збільшена відсоткова ставка чи преміювання, чи окладу... Я зараз не пам'ятаю.

- Так на скільки збільшиться, щоб ми могли уявити?

- Як тільки бухгалтерія порахує – приходьте, я вам покажу. 

- То ви ще не знаєте?

- Звісно, не знаю.

Традиційно після перерви зал порожніє і на депутатів. Деякі рішення приймати вдається. Наприклад, депутати спочатку створюють комунальне підприємство «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи» Полтавської обласної ради. А за кілька хвилин ліквідовують до цього діючу МСЕК. Не проходить затвердження пропозиція звернутись до керівників держави, аби 8 травня став неробочим днем, а 9 травня – робочим. А ось інша пропозиція, що звучить як «захист інституту сім'ї», одноголосно підтримана, щоправда, 45 депутатами, під жарти і посмішки. 

У цій пропозиції до Уряду – заборона пропаганди «маршів рівності», «гей-парадів» і взагалі ухвалення Закону України «Про заборону пропаганди гомосексуалізму».

До осені обласні депутати розійшлися на літні канікули. Наступну сесію анонсують вже на вересень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію