В Новосанжарському районі знають, куди вивозити сміття і що з ним робити далі

Саме там є і працює єдиний у Полтавській області сертифікований полігон побутових відходів. Створювати його почали ще десять років тому. А в 2015 взялися приводити до стандартів. Який має вигляд і як працює полігон, хто допоміг з його облаштуванням, у скільки він обходиться місцевим жителям, і що з ним буде далі – бачили наші журналісти.

Більш ніж півтонни сміття – лише за один місяць. Від населення це по 4 сміттєвози щодня. Усе «добро» привозять на полігон у село Зачепилівка Новосанжарського району. 

Ольга Рибачок, в.о. директора підприємства «Добрі руки +»

- Привозиться із Нехворощі, але в основному – із Нових Санжар. Також привозять приватними машинами своїми, а плата береться тут прямо на місці.

Для населення вивіз сміття тут коштує 12 гривень в місяць, для підприємств – 74. Із цих коштів, власне, і працює єдиний в Полтавській області сертифікований полігон відходів. Він має всі паспорти і дозволи. З 2015 за підтримки іноземних партнерів його приводили у відповідність до стандартів.

Сергій Бульбаха, голова Новосанжарської РДА

- Згідно з пілотним проектом Стратегії поводження з твердими побутовими відходами на території Полтавського субрегіону. З 5 населених пунктів зараз перший етап запущений і вже діє. І до кінця року ми повинні додати ще 6 населених пунктів, тобто, 11 громад району. А протягом 18 року закільцюємо всі 29 сільських і селищну раду.

Працюють 4 приймальника, вони ж – охоронці. Двічі на тиждень приїздить бульдозер, що утрамбовує відходи. 

Ольга Рибачок, в.о. директора підприємства «Добрі руки +»

- Коштів не вистачає. Дуже багато дизельного палива використовується даним бульдозером. На паливо не вистачає. Ми із лютого підняли тариф: у нас було 29.46 за 1 метр кубічний, а сьогодні – 74 гривні 21 копійка. Трошки легше. У нас же і заробітна плата піднялася.

Зараз тут відбирають лише скло та пластик. Останнього – найбільше з усього сміття. А ще працівники підприємства скаржаться: чимало і незручного сміття: пакети, що розлітаються по усюдах. Якщо не утрамбовувати – полігону вистачить на 4-5 років, із машиною – на 10.

Швейцарські партнери у рамках проекту DESPRO подарували полтавцям бульдозер. Він збільшив потужності зачепилівського підприємства.

Сергій Бульбаха, голова Новосанжарської РДА

- Частково сміття відбирають і тут. Звісно, у нас за проектом ще передбачається сміттєсортувальна лінія. Також маю надію, що за допомогою партнерів – GIZ, ми у цьому році зможемо її придбати. Наше основне завдання – змінювати психологію і ментальність людей.

З цим допомагають теж партнери. І вчать школярів, як сортувати сміття, і яка від цього користь. 

Микола Рябиха, проектний менеджер ГО «ЕКОЛТАВА»

- Було проведено конкурс на збір вторсировини у школах Новосанжарського району. Школярі зібрали близько півтори тонни пластику за місяць. Їх було нагороджено. І підписувалась критична маса договорів, і нагороджувались найактивніші учасники 120 літровими сортувальними баками.

Зараз навчальні заклади у районі мають договори із підприємствами. І вивіз вторсировини та отримання за них коштів відбувається за налагодженою системою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію