Особистий електронний кабінет, введення спеціальних коефіцієнтів і менше державних місць

В Україні почалась вступна кампанія. Подати документи зараз можна до більш ніж 400 вищих навчальних закладів нашої країни. 

З 12 липня майбутні студенти можуть подавати документи на вступ до українських вишів. Таких зараз більш ніж чотири сотні. Нововведення у вступній кампанії почалися з минулого року, тепер продовжуються. Перше: подати документи можна тільки в електронній формі.

Валерія Осташова, відповідальний секретар приймальної комісії ПДАА

- Є спеціальний сайт: ez.osvitavsim.org.ua. Там створюється спеціальний кабінет. В ці кабінети вступник завантажує свою фотографію, атестат з додатком, де видно середній бал. І можуть завантажувати також певні пільгові документи.

Відбуваються зміни і щодо кількості державних місць. Щороку їх зменшують. В Полтавській державній аграрній академії розповідають: мають не фіксовані обсяги державного замовлення.

Валерія Осташова, відповідальний секретар приймальної комісії ПДАА

- Ми встановлюєм лише мінімальні і максимальні обсяги. Фактично не отримуємо певної кількості місць державного замовлення. Ці місця залежать від балів вступників. Вступники до нас приносять ці бюджетні місця. Ті, хто відмовилися від своїх бюджетних місць на 1 курсі, вуз залишає ці місця у себе і розподіляє між пільговими категоріями. Не повертає назад до Міністерства.

Наступного тижня в Міністерстві освіти мають оголосити кількість держмісць на магістрів.

Серед нововведень – немає цільових направлень. Замість них з'явились сільські, галузеві і регіональні коефіцієнти. 

Нове запроваджують і самі виші. Наприклад, збільшують кількість спеціальностей. В аграрній академії цьогоріч їх ще плюс 19. Додали практично на всі факультети.

Олена Костенко, проректор з науково-педагогічної роботи ПДАА

- Це і право, і публічне управління. Зараз у кожній галузі дуже потрібне знання іноземної мови, знання ІТ-технологій. І ми, відчуваючи запити ринку рекламодавців, відкрили такі спеціальності. Це й іноземна мова – філології та інформаційні технології.

А ще радять не зупинятися на одному напрямку. І скористатись можливістю подвійного навчання.

Олена Костенко, проректор з науково-педагогічної роботи ПДАА

- Конкретну технологію вона повинна вивчати. Це і агрономія, і агроінженерія, і ветмедицина. А додатково, плануючи вже свою діяльність, можна піти на заочне, і право собі додати, чи іноземну мову, інформаційні технології, тому що зараз ринок вимагає від абітурієнта багато функцій.

Розширити свої професійні якості можна вже після першого курсу, коли закінчаться загальні дисципліни. Тим паче, що, наприклад, в аграрній академії очна форма навчання триває зранку, заочна – після обіду. 

Кінцевий термін прийому документів – 26 липня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію