Занедбані фонтани, витрачені гроші – куди пішли 300 тисяч гривень із міського бюджету?!

Майже у кожному полтавському парку є фонтан, і майже кожен втратив свою привабливість. Брудна вода, пташиний послід та оббита плитка – такий вигляд має сучасна міська прикраса. Є і вкрай зруйновані споруди. Наприклад, біля майдану Незалежності.

Катерина Залєвська, журналіст

- Цей фонтан біля стадіону «Ворскла» мав би приносити естетичне задоволення усім мешканцям Полтави, а фанати з усієї України могли б фотографуватися тут, діти – бавитися з водою. Однак, є одна проблема. Сміття, іржа та пилюка змушує обходити людей цю споруду стороною.

Майже 50 років тут знаходиться цей фонтан. Час від часу він навіть працює, але зовнішній вигляд незмінний приблизно з 2013 року.

Олексій Харченко, директор КП «Декоративні культури»

- 43 роки тому він був побудований. За цей проміжок часу капітальний ремонт чи реконструкція не проводились: ні гранітної частини чаші, ні водопровідної частини. Це найстаріший фонтан у місті.

Міські фонтани неодноразово змінювали балансоутримувача. Спочатку це був «Полтававодоканал», потім – «Зеленбуд», зараз вони під опікою «Декоративних культур».

Олексій Харченко, директор КП «Декоративні культури»

- Ми не власник, ми балансоутримувач, який за рахунок коштів, що виділяється власником, міською радою, утримуємо ті об'єкти, які знаходяться у нас.

Цьогоріч на утримання фонтанів міська влада виділила приблизно 300 тисяч гривень. Із них 190 тисяч йде на обслуговування: це демонтаж обладнання, чистка споруд та ліквідація незначних аварій. Другу частину  коштів витрачають на електроенергію, водопостачання та водовідведення. А от на капітальний ремонт або реставрацію грошей не виділяли. Стан фонтанів – відповідний. 

Володимир Годня, начальник управління капітального будівництва Полтавського МВК

- В результаті обстеження комісії цього фантану стало відомо, що він потребує реконструкції. Камера управління насосами знаходиться в аварійному стані, треба робити перекриття. Транзитні мережі знаходяться в незадовільному стані. Електропостачання фонтану не відповідає нормативним вимогам.

На балансі «Декоративних культур» – 7 полтавських фонтанів. Майже кожен має візуальні недоліки. Ось цей гранітний красень розташувався у Петровському парку. Правда, вода брудна, а плитка нерівна.

Юрій Громов, архітектор

- Призначення цих фонтанів – прикрашати наше місто, зробити його більш цікавим, створити повітряно-вологу середу. Але найчастіше вони неправильно експлуатуються.

Фонтани поступово втрачають статус «прикраси» міста. Причини різні: недосконалий процес забудови, неправильний догляд, нестача фінансування.

Юрій Громов, архітектор

- Проектні роботи – це одне, матеріали, робота, будівництво... все це потребує коштів.

На реставрацію фонтанів необхідно від сотень тисяч гривень до мільйонів. Таких коштів на благоустрій міста влада поки що виділити не може. Нагадаємо, цьогорічний бюджет Полтави – 2,5 млрд гривень. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію