Транзит через ГТС України обвалився на чверть

Востаннє показник транзиту газу нижче 200 млн кубів на добу був у вересні 2016 року.

Транзит російського природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України з початку другої декади липня впав на 24,7%. Про це свідчать оперативні дані Укртрансгазу.

Так, якщо протягом 1 - 10 липня середньодобове значення транзиту через ГТС України склало 256,7 млн ​​куб. м, то 11 липня зафіксовано падіння до 193,4 млн куб. м.

При цьому в порівнянні з 5 - 7 липня, коли транзит становив максимальні з зими показники 270,7 - 270,9 млн куб. м на добу, 11 липня відбулося зниження на 28,6%.

Востаннє показник транзиту газу через територію України нижче 200 млн куб. м на добу був відзначений у вересні 2016 року.

За даними глави компанії East European Gas Analysis Михайла Корчемкіна, зниження транзиту через Україну пов'язане із запланованим на 11 - 16 липня словацьким оператором Eustream проведенням техобслуговування газопроводів, що проходять через ГВС Велке Капушани.

"У цей період транзитні потужності знизяться на 107,5 млн куб. м на добу", - написав він у своєму блозі в Livejournal.

У свою чергу, радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Белявський в коментарі зазначив, що паралельно зі зниженням заявки на транзит газу через ГТС України зросло завантаження білоруської ділянки газопроводу Ямал - Європа.

"Поки що працюємо в режимі минулого року, тобто зниженої заявки, яку ми продовжуємо виконувати", - зазначив він.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію