13 липня Церква відзначає свято на честь Горбанівської ікони Божої Матері

Образ Пречистої Божої Матері, який перебуває у Свято-Макаріївському кафедральному соборі Полтави, щороку приваблює сотні вірян з усієї України. За традицією, Богослужіння проходить як у храмах, так і просто неба в селі Горбанівка, де було знайдено святиню.

Горбанівська ікона Божої Матері як знахідка датується першою чвертю XVIII століття. Козак Горбань знайшов її неподалік Полтави невдовзі після Північної війни, частиною якої була Полтавська битва. Про знахідку одразу дізналося духовенство, і лише через століття на честь ікони збудували мурований храм, а з середини XIX традиційними стали хресні ходи віруючих із Горбанівською іконою.

Ця традиція збереглася й донині. Святиня зберігається у Свято-Макаріївському кафедральному соборі. Щороку 13 липня віряни з усієї України приїздять сюди, щоб вшанувати її.

Валентина, вірянка

- Ми приїхали з Харкова, щоб привітати Полтавщину і побути на такому чудовому святі, тому що Богородиця Горбанівська має історичну спадщину, і всі люди її знають і поклоняються.

Катерина, вірянка 

– До Матері Божої, шанують її, як Заступницю всього християнського роду .

– Ви кожного року приходите сюди?

– Кожного.

Священнослужителі говорять: через ікону Богородиця явила чимало чудес і зцілень народу. Всі вони ще з часів появи святині ретельно перевірялися й записувалися до церковної книги. 

Після служби традиційно відбувається урочиста хода. Хресний хід пролягає через усю Горбанівку і завершується коло чудодійного джерела, де реліквію було знайдено. Там Митрополит відправить молебень й освятить воду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію