Атовці – у черзі

Влада не виділяє достатньо грошей на те, аби допомогти їм облаштувати чи отримати власне житло. В обласному фонді підтримки індивідуального будівництва на селі кажуть: якщо минулого року дали кредити десятьом учасникам війни на Сході країни, то цього – поки тільки двом. Ще 10 людей чекають на допомогу. Виділити кошти цього тижня просять депутатів обласної ради.

Пільговий державний кредит. 3% річних. У Полтавській області сільські жителі можуть поліпшити свої побутові умови, взявши кредит для будівництва, добудови чи реконструкції, придбання житла на вторинному ринку чи інженерного облаштування. Для цього прийняли спеціальну програму «Власний дім», що розрахована на 2017-2020 роки.   

Світлана Янко, голова Полт.обл.фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі

- Планові показники програми на 2017-18 рік складають 16 мільйонів гривень. У тому числі з державного бюджету - 7 мільйонів, з обласного - 4. І з районних бюджетів 5 мільйонів гривень. На сьогоднішній день програма профінансована на 17,5%. Тобто, отримали ми з різних джерел фінансування 2,5 мільйона гривень.

Про роботу обласного фонду звітують напередодні чергової сесії в обласній раді під час засідання профільної комісії. 

Світлана Янко, голова Полт.обл.фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі

- В цьому році станом на 1.07 надано 25 кредитів на загальну суму 2,5 мільйона гривень. В тому числі: 14 - на будову і реконструкцію житла, 10 кредитів - на придбання житла, і один - на газифікацію. В минулому році нам вдалося 7 учасників АТО прокредитувати. В цьому році лише двоє. І ще 10 - очікують.

Кошти із загального фонду обласного та державного бюджетів цьогоріч не виділялись, тому утворилась черга, звітують фахівці. Чекати доводиться до 2,5 років. У тому числі – і учасникам АТО, попри першочерговість надання їм кредиту, говорить Світлана Янко. Під час сесії, що відбудеться уже цієї п'ятниці, керівниця фонду підтримки будівництва просить депутатів виділити затверджені у програмі на нинішній рік 2 мільйона гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію