Надзвичайно різні апостоли: православні сьогодні відзначають пам'ять Петра і Павла

Простий рибак та освічений чоловік. Один – готовий померти за Христа, інший – переслідувач вірян. Сьогодні православні відзначають День апостолів Петра і Павла, свято, якому передували кілька тижнів посту. 

На іконах їх зображують у братських обіймах. Але Євангеліє свідчить: вони були абсолютними протилежностями. Мова – про першоверховних апостолів Петра і Павла.

Перший – рибалка, який багато трудився, Павло – апостол, який багато вчився.  

Андрій Твердохліб, клірик храму Андрія Первозванного

- Апостол Петро був грубий у проповіді, а апостол Павло пройшов єврейську школу, і їх, навпаки, вчили так говорити, як «здалеку починати». І він, навпаки, уникав прямих, грубих речей. Тому цими двома апостолами показано, що церква не робить людей однаковими.

Навіть церковнослужителі називають їх єдністю протилежностей і кажуть, що це добре. Петро – готовий вмерти за Христа. На іконах його зображують з ключами, що символізують ключі розуміння слова Божого. Православні вирізняють його як одного з трьох наближених учнів Христа. За писаннями, Петро першим з апостолів прийшов до гробу і першим побачив воскреслого. 

Апостол язичників – так ще називають Павла. До навернення у християнство він переслідував перших християн, віддаючи їх на страту. Але одного разу, почувши голос з небес, він приймає хрещення. Церква вважає послання святого апостола Павла такими, що наповнені духом розуму, смирення і розповідають про істину, яка спасає.

Святі Петро та Павло стояли у витоків християнства, говорять служителі. 

Вони бачилися за життя лише раз. Свій життєвий шлях завершили однаково: обоє апостолів прийняли мученицьку смерть за віру – з різницею в один рік. 

Андрій Твердохліб, клірик храму Андрія Первозванного

- Вони загинули не разом, але в один день. У різних місцях. Апостол Петро бачив Ісуса Христа з самого початку виходу на проповідь, а апостол Павло його взагалі не бачив, тільки чув його голос, який з неба звертався. Що їх об'єднує – вони найбільше потрудилися для проповіді християнства. Це і є об'єднавчий фактор, за який їх називають первоверховними.

Тому щороку 12 липня православні віруючі вшановують їх пам'ять. Свято це відоме і поважне, хоча і не входить до найбільших. А ще у народній традиції цей день вважають святом рибалок.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію