Сьогодні у Полтаві – всесвітньовідома психолог

Восьмидесятирічна Мерілін Мюррей з Америки відома як засновниця авторського методу, прихильники якого є в усьому світі. Сьогодні у стінах полтавського вишу вона зустрілася із українськими психологами, психотерапевтами, соціальними педагогами та соцпрацівниками.

Мерілін Мюррей – засновниця «Методу психотерапії наслідків травм, насильства, залежностей та депривації і особистого зростання». За такою складною науковою назвою криється просте пояснення.

Кіра Седих, завідуюча кафедрою психології ПНПУ ім.Короленка, доктор психологічних наук

- Її метод полягає в тому, щоб допомогти дорослим людям спершу усвідомити цю травматичну ситуацію, яка була в дитинстві, а потім допомогти нам стати більш незалежними, вільними від цієї травми і, відповідно, більш зрілими.

Вона перша в Америці почала говорити публічно про насильство над дітьми. Її називали «психотерапевтом-хірургом, яка робить відкриті операції на серці». Її метод викладають у 40 країнах світу, особисто вона навчила 3000 інструкторів.

Тетяна Момот, директор Інституту сучасної психології та розвитку 

- Я проходила перший рівень по її методу у нас в Центрі «Вихід Є» для того, щоб розуміти, що це таке.

У залі люди, які вже використовують цей метод на практиці, і ті, хто тільки починає відкривати його для себе.

Юлія Полонська, психолог Решетилівської гімназії ім.Олійника

- На українських психологів орієнтуюсь у своїй роботі, але у Фейсбуці я прочитала про сьогоднішню зустріч, про її майстер-клас, взагалі про неї, і мене це дуже зацікавило.

Мерілін Мюррей виокремлює основні проблеми, з якими стикається дитина, і з яких потім уже формується доросла людина: фізичне та емоційне насильство, сексуальне насилля та ігнорування. 

Мерілін Мюррей, психотерапевт, засновниця «Методу Мюррей»

- Ці речі стають як запалена рана, яка вражає все наше тіло і наші відносини. Це також має вплив на спілкування з людьми, які нас оточують.

Але четверте покоління викладачів у всьому світі доводить, що ніколи не пізно перетворити себе на здорову урівноважену особистіть, виховання якої і є метою методу пані Мюррей.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію